Dzień Teatromana w Sosnowcu. Młodzi artyści mają szansę wystąpić przed publicznością

Teatr Zagłębia w Sosnowcu stale współpracuje z sosnowieckimi szkołami. Dzięki Dniu Teatromana młodzi artyści mają szansę zaprezentować publiczności swoją twórczość.

Teatr Zagłębia
Dzień Teatromana w Sosnowcu

Teatr Zagłębia w Sosnowcu wspiera młodych artystów. Dzień Teatromana jest okazją do podzielenia się doświadczeniem współpracy Teatru Zagłębia i miejscowych szkół w ramach projektu Klas Partnerskich.

Młodzi artyści

Aktor Michał Bałaga zaprezentuje przedstawienie przygotowane z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu. Krzysztof Korzeniowski przedstawi efekty pracy z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu, a Ryszarda Bielicka-Celińska pokaże efekty kilkumiesięcznych warsztatów z członkami działającego przy naszym teatrze Klubu Teatralnego.

Wydarzenie odbędzie 14 czerwca. W przerwach między pokazami przygotowany zostanie poczęstunek dla gości w Ogrodzie Teatralnym. Wstęp jest wolny, a w programie:

  • 17:00 – „Hamlet 63” w wykonaniu uczniów i uczennic IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu; opieka artystyczna Krzysztof Korzeniowski,
  • 18:15 – „Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco w wykonaniu uczniów i uczennic IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu; opieka artystyczna Michał Bałaga,
  • 19:30 – pokaz powarsztatowy Klubu Teatralnego, opieka artystyczna: Ryszarda Bielicka-Celińska.