Dwa koncerty w Czeladzi na zakończenie karnawału. „Usta milczą, dusza śpiewa” w Kopalni Kultury, a w Muzeum Saturn wybrzmi „Tango d’amore”

W piątek, 25 lutego, w Czeladzi odbędą się dwa koncerty. W Kopalni Kultury Olivia Ohl-Szulik i Ireneusz Miczka pożegnają muzycznie karnawał. W Muzeum Saturn z koncertem „Tango d’amore” wystąpi Artur Gotz.

FB/ Ireneusz Miczka
Ireneusz Miczka i Patrycja Ohl-Szulik

W piątek, 25 lutego, w Kopalni Kultury w Czeladzi odbędzie się zakończenie karnawału. Z tej okazji zaplanowano koncert „Usta milczą, dusza śpiewa”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

– Będzie to pełna uroku muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych arii, duetów operetkowych i musicalowych, ponadczasowych polskich i światowych standardów. Melodii cieszących się niesłabnącą popularnością i upodobaniem publiczności – informują w UM Czeladź.

Na scenie wystąpią soliści: Olivia Ohl-Szulik – sopran oraz Ireneusz Miczka – baryton. Zaplanowano m.in. arie i duety z operetek „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, musicali „Skrzypek na dachu”, „My fair Lady”. Ponadto usłyszeć będzie można przeboje wylansowane przez Irenę Santor, Francka Sinatrę, Louisa Armstronga czy Leonarda Cohena. Przewidziano również muzyczne niespodzianki. Koszt biletu to 35 zł, bilety kupić można na stronie Kopalni Kultury.

„Tango d'amore” w Muzeum Saturn

Tego samego dnia, również o godzinie 18:00, w Muzeum Saturn odbędzie się koncert Artura Gotza pt. „Tango d’amore”. Usłyszeć będzie można utwory Anny German, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy (m.in. Nie dokazuj, Motorek, Świat w obłokach, Polka kryminalna, Modlitwa). W programie znajdą się też piosenki przedwojenne Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Andrzeja Własta.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Stworzył 3 płyty „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”. Występował nie tylko w Polsce, ale również w Europie USA, Australii i Nowej Zelandii, mając na koncie ponad 550 koncertów.

Bilety kupić można w Muzeum Saturn w Czeladzi, cena biletu to 10 złotych.