Drogi w Dąbrowie Górniczej są zniszczone. Pojawia się coraz więcej dziur. Miasto prowadzi doraźne naprawy, ale...

W Dąbrowie Górniczej coraz więcej dróg jest uszkodzonych. Miasto ma plan na usuwanie dziur. Na początku listy napraw są ulica Kasprzaka i Podlesie.

Dariusz Nowak/ UM Dąbrowa Górnicza
Ujejsce: ul. Kryniczna

Zestawienie: mróz, śnieg, odwilż niszczy jezdnie. Co z dziurami w Dąbrowie Górniczej? Miasto podpisało umowę, której realizacja już się rozpoczęła. Doraźne prace zlikwidowały zagrożenia w Gołonogu, centrum i Mydlicach. Większe remonty rozpoczną się, gdy miasto wyłoni wykonawcę przetargu.

Czas na nową umowę

Przed 4 lutego zagrożenia na drogach nie były naprawiane, a jedynie zabezpieczane, przez co w mieście pojawiło się mnóstwo słupków i pachołków. Wcześniej naprawy nie były możliwe z powodu zakończenia obowiązującej dotychczas umowy na bieżące utrzymanie dróg. Co zatem z nową umową? Na razie przygotowano dokumentację przetargową. Miasto liczy na 4-letni kontrakt.

Nawet awaryjne usuwanie zagrożeń i doraźna likwidacja ubytków może być prowadzona w odpowiednim reżimie budowlanym. Na pewno nie może być wykonywane podczas opadów śniegu i w mrozie – zaznacza Arkadiusz Grządziel, naczelnik wydziału infrastruktury miejskiej dąbrowskiego magistratu.

Na zimno i na ciepło...

Miasto łata dziury stosując dwie technologie: na zimno (metoda szybsza) i na ciepło, choć częściej jednak z tej drugiej. W obu przypadkach jest to jednak tylko doraźna naprawa uszkodzonych dróg. Jak podkreślają w magistracie, głównym zadaniem wydziału infrastruktury miejskiej jest teraz utrzymanie przejezdności dróg. Priorytetem stały się ulice Kasprzaka i Podlesie.

czytaj więcej:

Nad projektem Izery pracują teraz projektanci Pininfariny jpg

Izera z Jaworzna. I Geely, też z Jaworzna?

GDDKiA ogłosiła przetargi na ekrany dźwiękochłonne w Zagłębiu

Sosnowiec, Sarnów, Sławków. Będzie ciszej wzdłuż „krajówek”

Izera

Kolejne 250 milionów złotych dla Izery ze Skarbu Państwa

Blees transport

Zamiast tramwaju transport na telefon. Druga nocna linia

Aleja Zagłębia

Uwaga, kolejne utrudnienia na alei Zagłębia Dąbrowskiego

Nowe autobusy firmy MAN w czasie odbiorów.

Hybrydy typu plug-in trafią do miasta. Jakie linie obsłużą?

Węzeł Klimontów

GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na przebudowę S1 w Sosnowcu