Drogi w Dąbrowie Górniczej są zniszczone. Pojawia się coraz więcej dziur. Miasto prowadzi doraźne naprawy, ale...

W Dąbrowie Górniczej coraz więcej dróg jest uszkodzonych. Miasto ma plan na usuwanie dziur. Na początku listy napraw są ulica Kasprzaka i Podlesie.

Dariusz Nowak/ UM Dąbrowa Górnicza
Ujejsce: ul. Kryniczna

Zestawienie: mróz, śnieg, odwilż niszczy jezdnie. Co z dziurami w Dąbrowie Górniczej? Miasto podpisało umowę, której realizacja już się rozpoczęła. Doraźne prace zlikwidowały zagrożenia w Gołonogu, centrum i Mydlicach. Większe remonty rozpoczną się, gdy miasto wyłoni wykonawcę przetargu.

Czas na nową umowę

Przed 4 lutego zagrożenia na drogach nie były naprawiane, a jedynie zabezpieczane, przez co w mieście pojawiło się mnóstwo słupków i pachołków. Wcześniej naprawy nie były możliwe z powodu zakończenia obowiązującej dotychczas umowy na bieżące utrzymanie dróg. Co zatem z nową umową? Na razie przygotowano dokumentację przetargową. Miasto liczy na 4-letni kontrakt.

Nawet awaryjne usuwanie zagrożeń i doraźna likwidacja ubytków może być prowadzona w odpowiednim reżimie budowlanym. Na pewno nie może być wykonywane podczas opadów śniegu i w mrozie – zaznacza Arkadiusz Grządziel, naczelnik wydziału infrastruktury miejskiej dąbrowskiego magistratu.

Na zimno i na ciepło...

Miasto łata dziury stosując dwie technologie: na zimno (metoda szybsza) i na ciepło, choć częściej jednak z tej drugiej. W obu przypadkach jest to jednak tylko doraźna naprawa uszkodzonych dróg. Jak podkreślają w magistracie, głównym zadaniem wydziału infrastruktury miejskiej jest teraz utrzymanie przejezdności dróg. Priorytetem stały się ulice Kasprzaka i Podlesie.

czytaj więcej:

IABM w Sosnowcu

International Automotive Business Meeting w Sosnowcu

Zbieg ulic Hubala-Dobrzańskiego i Zapolskiej

Fragment ul. Zapolskiej w Sosnowcu zostanie zamknięty

Aleja Piłsudskiego

Kolejny etap przebudowy alei Piłsudskiego. Co się zmieni?

Sygnalizacja

Dodatkowa sygnalizacja świetlna ma ułatwić życie kierowcom

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Bramki na autostradzie A4

To już koniec bramek na A4. Czas na system e-TOLL

S1 Sosnowiec

Przetarg na przebudowę S1 i Węzeł Klimontów zagrożony