Dobra wiadomość dla pieszych. Sosnowiec odnowił część przejść

Na drogach miasta będzie bezpieczniej. Ma w tym pomóc zmodernizowana infrastruktura dla pieszych. Na których ulicach ją znajdziemy?

Bezpieczniejsze przejścia w Sosnowcu

Niesprzyjające warunku pogodowe, deszcz i szybko zapadający zmrok - te czynnik nie wpływają pozytywnie na sytuację pieszego. Urząd Miasta postanowił coś z tym zrobić. Od niedawna w kilku miejscach zobaczyć możemy odnowione przejścia, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo ich użytkownikom. Widoczniejsze pasy pomogą także kierowcom w zauważeniu pieszego chcącego przekroczyć chodnik.

Zmodernizowano przejścia przez ulice: Jagiellońską, Kościelną, Mireckiego przy Moniuszki, Mireckiego przy Kauflandzie, Armii Krajowej czy Dmowskiego. Co zmieniło się przy pasach?

- Wszystkie są doświetlone, jest też aktywne oznakowanie pionowe, nowe oznakowanie poziome, w części przypadków wyremontowaliśmy fragmenty chodników czy asfalt. Likwidowaliśmy też bariery architektoniczne: pojawiła się kostka integracyjna dla osób niedowidzących, ale też tam, gdzie było to potrzebne, zaniżyliśmy krawężniki - wylicza prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Na wykonanie tej inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Marszałkowskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Śląskiego. Program jest realizowany i finansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

czytaj więcej:

Park Dietla w Sosnowcu

Sosnowiec: „Perła Pogoni”, czyli nowe oblicze Parku Dietla

Rewitalizacja Balatonu w Sosnowcu

Rozpoczyna się reaktywacja sosnowieckiego Balatonu

Utrudnienia drogowe sosnowiec

Sosnowiec. Utrudnienia na ulicy 1 Maja wkrótce się skończą

Sosnowieckie szkoły do remontu

Sosnowieckie szkoły i przedszkola do remontów

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Nowe ławki przy dworcu kolejowym w Sosnowcu

Sosnowiec. Ławki na placu przed dworcem. Kiedy koniec prac?

Nowy Klub Seniora w Sosnowcu

Kolejny Klub Seniora w Sosnowcu otwarty