Dlaczego sport i hobby ma znaczenie w polisie na życie?

Często można usłyszeć powiedzenie, że „sport to zdrowie”. Choć z pewnością trudno utrzymać dobrą formę bez codziennej aktywności, to jednak uprawianie niektórych dyscyplin wiąże się z ryzykiem odniesienia kontuzji czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dowiedz się, jak sport i hobby wpływają na zakup polisy na życie.

Jogging ubezpieczenie w sporcie

Ubezpieczenie a sport i hobby

Warto wiedzieć, że w każdej polisie na życie czy ubezpieczeniu NNW znajdują się wykluczenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie jest odpowiedzialny i nie dojdzie do wypłaty odszkodowania. W standardowych polisach na życie dotyczy do uprawiania sportów ekstremalnych, np. takich jak:

  • wspinaczka skałkowa,
  • alpinizm,
  • parkour,
  • kolarstwo górskie.

Warto wcześniej przejrzeć ogólne warunki umowy ubezpieczenia, gdyż może się okazać, że uraz na skutek dyscypliny sportowej, którą uprawiasz, będzie znajdować się w wyłączeniach odpowiedzialności TU.

Jaka polisa dla sportowców?

Zarówno profesjonalni sportowcy, jak i hobbysty decydując się na ubezpieczenie na życie, powinni szukać rozszerzonych pakietów ochrony. Dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na specjalistyczne polisy. Ubezpieczenie NNW dla sportowców powinno zawierać następujące elementy:

  • uprawianą dyscyplinę sportową w zakresie ochrony

Najważniejsze dla sportowców jest sprawdzenie, czy urazy na skutek uprawiania danej dyscypliny uprawniają do uzyskania ubezpieczenia.

  • terytorialne obowiązywanie polisy

Standardowe ubezpieczenia na życia mogą obowiązywać np. tylko w danym kraju lub kontynencie. Jednak uprawianie sportów ekstremalnych takich jak alpinizm czy uczestniczenie w wyścigu łódek motorowerowych często jest związane z wyjazdami zagranicznymi. Zatem w takiej sytuacji najlepiej zadbać o ubezpieczenie, które obowiązuje na całym świecie. Jeśli wyjeżdżasz do krajów o wysokim ryzyku ataków terrorystycznych, wybierz polisę, które także chroni w takim przypadku.

  • Assistance

Stało się – doznałeś urazu, uprawiając sport i potrzebujesz pomocy. Dzięki pakietowi ubezpieczenia dla sportowców z assistance możesz uzyskać transport medyczny, opiekę nad dziećmi lub zwierzętami domowymi czy pomoc psychologa.

  • OC

Podczas uprawiania sportu może się zdarzyć, że niechcący wyrządzisz szkoda w mieniu lub spowodujesz, że drugi zawodnik dozna uszczerbku na zdrowiu. Warto w takich sytuacjach zadbać o pakiet OC w życiu prywatnym.

To tylko kilka aspektów, które powinna zawierać polisa dla sportowca. Im szerszy jej zakres, tym lepsza ochrona dla ubezpieczonego.

Jaki może być koszt polisy dla sportowca?

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia NNW dla sportowców z obawy o wysokie koszty. Jednak taka polisa wcale nie musi być droga. W zależności od sumy gwarantowanej oraz zakresu ochrony, jej koszt może nie przekraczać 100 zł miesięcznie. Podczas poszukiwania jej warto skorzystać z internetowych porównywarek, dzięki którym w kilka minut otrzymasz zestawienie z ofertami od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu możliwe będzie wybranie polisy z najkorzystniejszymi warunkami dla Ciebie.

czytaj więcej:

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Wizualizacja inwestycji SIM Zagłębie (Czeladź, ul. 21 Listopada 23)

Zamieszkaj w Czeladzi - nabór wniosków trwa jeszcze 7 dni!

Opolskie na weekend na wakacje

Opolskie na weekend i na wakacje. Atrakcje, noclegi

Osiedla Jednorodzinne

Osiedla jednorodzinne. Inwestycje warte uwagi

Rewolucja w magazynowaniu. Czy Ślązacy znają Stokado Self Storage?!

Czy Ślązacy znają Stokado Self Storage?!

Co zabrać na Dominikanę, aby nie przepłacić za wypoczynek?

Co zabrać na Dominikanę, aby nie przepłacić za wypoczynek?

Viridi

Rezydencja VIRIDI – zamieszkaj w sercu Gliwic