Dawid Podsiadło staje się Wiedźminem! Muzyk z Dąbrowy Górniczej promuje serial Netflixa

Ja w Wiedźminie? Czemu nie. Ale MUSIAŁbym zagrać dłużej niż 40 sekund - mówi Dawid Podsiadło, a Maciej Musiał, który odegrał niewielką rolę w poprzednim sezonie, zrzuca jego złotą płytę. Muzyk z Dąbrowy Górniczej jest gwiazdą filmu, który promuje drugi sezon serialu Netflixa.

FB: Dawid Podsiadło
Projekt bez tytułu 7

W piątek, 17 grudnia, o godz. 9.00 na Netflixie pojawił się drugi sezon serialu Wiedźmin, który powstał na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza odsłona serii o Geralcie z Rivii, realizowana częściowo na terenie województwa śląskiego, szybko stała się światowym hitem. Twórcy liczą, że fani będą zachwycenie także ośmioma nowymi odcinkami.

Dawid Podsiadło staje się Wiedźminem!

Wraz z premierą Wiedźmina na Facebooku pojawił się film promujący drugi sezon serialu, którego główną gwiazdą jest Dawid Podsiadło.

- Czy ja jestem psychofanem Wiedźmina? Nie, nie powiedziałbym - mówi muzyk z Dąbrowy Górniczej, a wtedy pojawiają się ujęcia pokazujące go w pokoju pełnym wiedźmińskich przedmiotów.

Dawid Podsiadło pojawia się na mieście z koniem, na lotnisku z walizką pełną eliksirów, a także w studiu nagraniowym: - Próbowaliście sobie puścić nasz nowy singiel od tyłu? - pyta. Wówczas okazuje się, że to „Toss a coin to your witcher” - najpopularniejszy utwór z pierwszego sezonu Wiedźmina.

Muzyk nie jest jedyną gwiazdą, która pojawia się w filmie. - Ja w Wiedźminie? Czemu nie. Ale MUSIAŁbym zagrać dłużej niż 40 sekund - mówi, a Maciej Musiał, który odegrał niewielką rolę w poprzednim sezonie serialu, zrzuca jego złotą płytę. Chwilę później pojawia się Michał Żebrowski, odtwórca roli Wiedźmina w pamiętnym filmie z 2002 roku, który stylizuje Dawida Podsiadłę na bohatera książek Andrzeja Sapkowskiego.

Film z Dawidem Podsiadłą w ciągu dwóch godzin zebrał na Facebooku ponad 10 tys. pozytywnych reakcji, 500 komentarzy oraz tysiąc udostępnień.

Wiedźmin na Zamku Ogrodzieniec

Serial o Geralcie z Rivii jest realizowany z dużym rozmachem. Zdjęcia do pierwszego sezony powstawały m.in. w Austrii, na Węgrzech i Wyspach Kanaryjskich. Pojawiła się także lokacja z Polski, a konkretnie z województwa śląskiego. Mowa o Zamku Ogrodzieniec, który znajduje się w Podzamczu (gm. Ogrodzieniec).

To właśnie tam rozegrała się część akcji finałowego odcinka pierwszego sezonu Wiedźmina.

- Ta twierdza przez stulecia strzegła najwęższego odcinka Jarugi. Dzisiaj tylko ona dzieli Nilfgaard od Północy - napisano w opisie na Netflixie. Zamek Ogrodzieniec stał się miejscem dobrze znanej fanom książek Andrzeja Sapkowskiego drugiej bitwy o Wzgórze Sodden, która zdecydowała o przyszłych losach kontynentu.