W ferie do aquaparku Nemo dzieci i młodzież będą mogły wejść za darmo. A po feriach obiekt czeka modernizacja

W ferie uczniowie szkół podstawowych i średnich z Dąbrowy Górniczej będą mogli korzystać z basenu w aquaparku Nemo za darmo. A po feriach obiekt czeka modernizacja.

Aquapark Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej w czasie udostępni dla dzieci i młodzieży bezpłatne wejście na basen. Warunkiem jest zameldowanie w Dąbrowie Górniczej. Akcja potrwa od 14 do 27 lutego, od poniedziałku do soboty.

Bezpłatne korzystanie z basenu jest możliwe przez 2 godziny dziennie. Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych i średnich. Aby skorzystać z promocji należy okazać legitymację szkolną. Dzieci poniżej 13. roku życia na basen mogą wejście jedynie z opiekunem. Wstęp dla opiekuna jest w cenie biletu normalnego lub ulgowego z uwzględnieniem 20% zniżki.

A po feriach remont

Tuż po feriach rozpocznie się modernizacja Nemo. Wyremontowana zostanie strefa natrysków i toalet. Trwają przygotowania budowy systemu kogeneracji wraz z instalacją paneli fotowoltaicznych oraz budowy własnej stacji transformatorowej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Nemo Świat Rozrywki otrzymał dotację z miasta na zmiany. 3 mln złotych, które otrzyma Nemo na modernizację, ma uniezależnić aquapark od zewnętrznych dostawców ciepła i prądu. Koszty utrzymania mają zostać ograniczone.

– Poprawa jakości usług i stworzenie atrakcyjnej oferty dla wszystkich mieszkańców, a także osiągnięcie finansowej samodzielności to zadania, jakie postawiłem na początku mojej kadencji nowemu prezesowi. Bardzo się cieszę, że ten plan jest z realizowany – mimo pandemii, która szczególnie dotkliwie uderzyła w branżę basenową informuje Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.