Dwóch dąbrowian, debiutant Damian Wojańczyk oraz Igor Michaliszyn, weźmie udział w sobotnich galach MMA – w Warszawie i w Gliwicach

W sobotę, 26 lutego, odbędą się dwie walki MMA z udziałem zawodników pochodzących z Dąbrowy Górniczej. Zobaczyć będzie można walkę doświadczonego zawodnika i debiutanckie starcie.

UM Dąbrowa Górnicza
Dąbrowscy zawodnicy w galach MMA

W sobotę, 26 lutego, na dwóch galach sportów walki będzie można zobaczyć zawodników z Dąbrowy Górniczej. W federacji KSW wystąpi Igor Michaliszyn, zaś Damian Wojańczyk powalczy podczas profesjonalnej gali Armia Fight Night.

Dąbrowianin z 8 zwycięstwami na koncie

Igor Michaliszyn ma 25 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Na swoim koncie ma 8 zwycięstw. Jest reprezentantem Silesian Cage Club, a kilka lat temu udało mu się pokonać aktualnego zawodnika KSW, Tomasza Romanowskiego. Dwie zwycięskie walki Igora Michaliszyna zakończyły się przed czasem.

– Chciałbym zawalczyć tak, żeby było dobre widowisko, żeby ludzie zapamiętali tę walkę, żeby się podobała. Przede wszystkim, żeby nie były to flaki z olejem, ale żeby szły iskry – mówi Igor Michaliszyn.

Początkowo przeciwnikiem w sobotniej walce Michaliszyna miał być hiszpański zawodnik Lionel Padilla. W środę otrzymał on jednak pozytywny test na koronawirusa i musiał zrezygnować. W tej sytuacji na jego miejsce wskoczył 29-letni Idris Amizhaev. Czeczen reprezentuje Szwajcarię, a na swoim koncie ma zwycięstwa w uznanych europejskich organizacjach. Wygrywał między innymi na galach ACB w Rosji oraz EMC w Niemczech. Zawodnik pięciokrotnie wygrywał przez nokaut.

Sobotnia gala KSW 67 zorganizowana będzie w Warszawie i rozpocznie się o godzinie 19:00. Starcie zawodników będzie można zobaczyć w serwisach streamingowych KSW.

Debiut Wojańczyka w Gliwicach

Damian Wojańczyk, dąbrowianin, trenujący między innymi w Olimpus Fight Club, w sobotę zanotuje swój debiut na gali Armia Fight Night 12. Zawodnik do tej pory brał udział jedynie w walkach amatorskich i półzawodowych. Podczas sobotniej gali jego rywalem będzie Kacper Matyszewski. Ta walka również dla niego będzie debiutanckim starciem w profesjonalnych zmaganiach.

Walka odbędzie się w Gliwicach, jej start planowany jest na godzinę 19:00. Trzy początkowe walki, w tym Damian Wojańczyka zobaczyć będzie można sport.tvp.pl, zaś pozostałe walki na kanale TVP Sport.