Dąbrowa Górnicza. Zmiany na Wszystkich Świętych: zamknięte dla ruchu ulice, dodatkowe miejsca parkingowe i bezpłatna komunikacja

Zmiany w organizacji ruchu i bezpłatna komunikacja we Wszystkich Świętych. W Dąbrowie Górniczej udostępniono też dodatkowe miejsca parkingowe.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Wszystkich Świętych

Już w sobotę, 29 października, w okolicy kilku dąbrowskich cmentarzy został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Z kolei we Wszystkich Świętych zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. 11 Listopada (przy tej ulicy parking w pobliżu Biedronki przeznaczono na stanowiska handlowe). – Przez cztery kolejne dni odwiedzający cmentarz będą mogli korzystać z parkingu przed dawnym CH Auchan, na który wjazd zostanie otwarty od strony ul. 11 Listopada. Nie będzie tam natomiast można wjechać z DK94 – informuje dąbrowski magistrat.

Zmiany w organizacji ruchu związane z dniem Wszystkich Świętych:

  • ul. Nowocmentarna – jednokierunkowa od strony wjazdu z ul. 11 Listopada z zakazem wjazdu od ul. Florowskiej; zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni;
  • ul. Górzysta – jednokierunkowa od strony ul. Gospodarczej z zakazem wjazdu od ul. Związku Orła Białego, zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni;
  • ul. Kościelna – jednokierunkowa od strony ul. św. Antoniego oraz od strony ul. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Siedmiu Szewców). Wyjazd z ul. Kościelnej do ul. Piłsudskiego na skrzyżowaniu w rejonie SP 18; zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Dodajmy, że 1 listopada zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. 11 Listopada między al. Majakowskiego a ul. Mickiewicza. Zakaz nie będzie jednak dotyczył autobusów komunikacji miejskiej. Dla pozostałych pojazdów wyznaczony zostanie objazd ulicami 6 Sierpnia i Krasińskiego.

Bezpłatna komunikacja

We Wszystkich Świętych przejazd liniami ZTM będzie bezpłatny. Tego dnia na większości linii będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy. Wyjątek to linie 18, 27, 140, 603, 606, 637, 638 i 807, kursujące zgodnie z rozkładem na Wszystkich Świętych.