Dąbrowa Górnicza: Zarząd Transportu Metropolitalnego wydłużył trasę linii M2 do przystanku Tworzeń Huta Katowice. To koniec problemów pasażerów?

W poniedziałek, 12 września, zmienił się rozkład jazdy autobusów metropolitalnej linii M2. – Wydłużamy do przystanku Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice trasę kursów realizowanych w dni robocze w godzinach szczytów komunikacyjnych: od 5:00 do 9:00 i od 14:00 do 17:00 – poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Fot. Facebook/ ZTM Info
ZTM

Zmiana sprawiła, że liczba kursów linii M2 spod Huty Katowice wyraźnie wzrosła. Ma to ułatwić pasażerom przesiadkę w kierunku Gołonoga i Redenu, a także dojazd do Katowic.

Od poniedziałku – 12 września – w dni robocze autobusy linii M2, w godzinach od 5:00 do 9:00 i od 14:00 do 17:00 rozpoczynają i kończą swoje kursy przy dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland. Co istotne, późniejsze kursy pozostały w rozkładzie jazdy. Jak podkreśla dąbrowski magistrat, nie licząc zjazdów do zajezdni, liczba kursów wzrośnie z 8 do prawie 40.

Przypomnijmy, że 1 września trasy linii 603 i 608 zostały skrócone do przystanku Tworzeń Huta Katowice, a to oznaczało dla pasażerów problem z przesiadkami w kierunku Gołonoga i Redenu. Decyzja ZTM w sprawie linii M2 ma to zmienić. – Wystąpiliśmy do Zarządu Transportu Metropolitalnego z wnioskiem o wydłużenie w godzinach szczytu trasy linii M2 do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Przy 10-minutowej częstotliwości, z jaką M2 kursuje w godzinach szczytu, to znacznie ułatwi przesiadki – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.