Dąbrowa Górnicza: wstrzymany ruch tramwajowy i autobusowa komunikacja zastępcza

Uwaga mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. W sobotę i niedzielę – 13-14 listopada – wstrzymany zostanie ruchu tramwajów, a komunikację zapewnią autobusy zastępcze. Powód? Początek prac modernizacyjnych torowiska wzdłuż ul. Piłsudskiego i części ul. Królowej Jadwigi.

UM Dąbrowa Górnicza
W najbliższy weekend ruch tramwajowy w mieście zostanie wstrzymany

Kompleksowa przebudowa torowisk obejmie odcinek od ul. Kasprzaka do granicy Dąbrowy Górniczej z Będzinem. Inwestycja jest podzielona na dwie części – granicą między nimi jest rondo przy al. Róż. Przypomnieć warto, że umowa z firmą ZUE SA na modernizację odcinka od al. Róż do ul. Kasprzaka podpisana została pod koniec września tego roku, a teraz generalny wykonawca przystąpi do pracy.

– Prace prowadzone będą etapami, przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze. W weekend zabudowane zostaną rozjazdy wprowadzając system mijankowy, dzięki któremu wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy, a tramwaje będą w dalszym ciągu wozić pasażerów – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA. Aby tak się stało, w weekend czasowo ruch tramwajów zostanie wstrzymany.

Od wyjazdów w sobotę 13 listopada do zjazdów w niedzielę 14 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 21 będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy na trasie: Sosnowiec Milowice Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy;
  • tramwaje linii nr 22 będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy na trasie: Czeladź Dworzec – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy;
  • kursujące w soboty tramwaje linii nr 28 będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy na trasie: Będzin Osiedle Zamkowe Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21, która będzie kursować między przystankami: Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy – Tworzeń Huta Katowice.

Odcinek jednotorowy wprowadzony zostanie pomiędzy przystankami Dąbrowa Górnicza Reden a Gołonóg Centrum. Generalny wykonawca przystąpi do prac na torze południowym (w kierunku Huty), a ruch tramwajów prowadzony będzie w obu kierunkach torem północnym. Jak informuje Tramwaje Śląskie, dwa przystanki znajdujące się na tym odcinku obsługiwane będą z „platform tymczasowych” w dotychczasowych lokalizacjach.

Kolejna umowa jeszcze w listopadzie

– W międzyczasie uprawomocnił się także wybór wykonawcy w przetargu na realizację drugiego odcinka torowisk w Dąbrowie Górniczej, od ronda przy alei Róż do granicy z Będzinem. W tym przypadku również generalnym wykonawcą została wybrana firma ZUE SA, z którą pod koniec listopada planujemy podpisać umowę – informuje Andrzej Zowada.

Dodać warto, że zadania przebudowy torowisk w ciągu ulic: Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej są elementami „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską.

czytaj więcej:

Budowa nowego torowiska w Sosnowcu

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Wojska Polskiego

Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów

W tramwajowych rozkładach jazdy pojawią się zmiany

Dąbrowa Górnicza podpisała umowę na przebudowę torowiska

Umowa podpisana, czas na remont torowiska

Modernizacja torowiska w Dąbrowie Górniczej jest częścią inwestycji, która ma zmienić oś komunikacyjną miasta

Uwaga, utrudnienia. Miasto wprowadza komunikację zastępczą

Tramwaje Śląskie SA

Co z udziałami miast w Tramwajach Śląskich? „Są postępy”

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Zmieni się częstotliwość kursowania tramwajów na liniach 21 i 22

Uwaga! Trwają prace remontowe, tramwaje jeżdżą inaczej