Dabrowa Górnicza: w 56 placówkach oświatowych zamontowane zostały dystrybutory z wodą. „Woda jest bezpieczna, pochodząca ze sprawdzonych ujęć”

We wszystkich publicznych przedszkolach i szkołach w Dąbrowie Górniczej pojawiły się dystrybutory z wodą. Zostały zamontowane przez Dąbrowskie Wodociągi.

Fot. UM Dabrowa Górnicza
Dystrybutor

Dystrybutory zamontowano w 56 placówkach oświatowych – największe otrzymały po kilka takich urządzeń. W sumie do szkół i przedszkoli trafiło 126 dystrybutorów. Są także w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. Ustawiono je na korytarzach. Dodajmy – z wody w dystrybutorach korzystać można bezpłatnie.

Jak wyjaśniają w Dąbrowskich Wodociągach, woda w dystrybutorach ma temperaturę pokojową. Ze względów bezpieczeństwa, aby uniknąć ryzyka poparzenia się dzieci, urządzenia nie mają podgrzewaczy.

– Rodzice nie muszą kupować dzieciom butelkowanej wody czy napojów, wystarczy, że spakują bidon do plecaka. Kiedy dziecko poczuje pragnienie, to po prostu podejdzie do dystrybutora i naleje sobie wodę – tłumaczy Piotr Gil, prezes Dąbrowskich Wodociągów sp. z o. o. – Dostarczana przez nas woda jest bezpieczna, pochodząca ze sprawdzonych ujęć, stale też badane są jej parametry. Dystrybutory dodatkowo posiadają filtry, dlatego nawet najmłodsi mogą pić ją bez obaw – dodaje.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Zagłębiowska Masa Krytyczna

To już 15. edycja Zagłębiowskiej Masy Krytycznej

Elżbieta Dzikowska

Wystawa Elżbiety Dzikowskiej w Zagłębiowskiej Mediatece

Deratyzacja w Czeladzi

Deratyzacja w mieście od 15 kwietnia

Przebudowa w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej

Przejazd kolejowy w Gołonogu zamknięty

Nowe radiowozy terenowe Dąbrowa Górnicza

Nowe, terenowe radiowozy dla dąbrowskich policjantów