Dąbrowa Górnicza. Ukradł alkohol, szarpał ekspedientkę, pobił klienta... Policja zatrzymała 25-latka, który trafił na trzy miesiące do aresztu

Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej usiłował ukraść alkohol – powstrzymała go ekspedientka.

Poixabay
Policja

Do kradzieży doszło w jednym z osiedlowych sklepów. W godzinach wieczornych 25-latek ukradł piwo, a także butelkę drogiej whisky i usiłował – nie płacąc – wynieść alkohol ze sklepu. Jego ucieczkę uniemożliwiła szybka reakcja ekspedientki, która zamknęła drzwi. 25-latek najpierw zaczął szarpać kobietę, a potem pobił dotkliwie mężczyznę, który stanął w jej obronie.

Nasi wywiadowcy jak zwykle byli w gotowości. Natychmiast przybyli na miejsce i zatrzymali agresora. Podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił naszym śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia ciała, za które łącznie grozi do 10 lat więzienia – relacjonują policjanci.

Dodajmy, że 25-latek przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, a to oznacza, że jego kara może być wyższa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych – mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

czytaj więcej:

Zatrzymany 17-latek stanie teraz przed sądem

Poszukiwany 17-latek... kradł w dyskoncie luksusową whisky

Policja zatrzymała dwie osoby które ukradły 60 czekolad

Ukradli w sklepie czekolady. A dokładnie: 60 czekolad...

30-latkowi, który zaatakował bagnetem trzech mężczyzn grozi dożywocie

Zaatakował bagnetem trzech mężczyzn. Grozi mu dożywocie

Dąbrowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn

Sprzedawali podrobione Pokemony. Wkrótce staną przed sądem

Mł. insp. Renata Hałabuda

Zmiany w dąbrowskiej policji. Komendant ma nowego zastępcę

Jeden z zatrzymanych 18-latków

Napadali z bronią w ręku. 18-latkowie trafili do aresztu

Policja2222 jpg

„Zaparkował” na rondzie. Miał 2,5 promila...