Dąbrowa Górnicza. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowali świąteczne paczki dla samotnych i potrzebujących

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej przez wiele dni przygotowywali potrawy do paczek Dąbrowskiej Wigilii dla Potrzebujących. Paczki dotarły do samotnych i potrzebujących w różnych częściach miasta.

Fot. Karolina Szumiał/ UM Dąbrowa Górnicza
Nie tylko uczą się jak gotować, ale też jak pomagać

I tak w ruch poszły miksery, patelnie, noże i inne sprzęty niezbędne do przygotowania pysznych dań. Smażyli, siekali, miksowali i ugniatali. To przecież dla nich chleb powszedni. Robią to na co dzień, bo taką drogę wybrali. Tym razem przygotowane przez nich potrawy miały „same” wyruszyć w drogę. Wszystko po to, żeby dotarły do najbardziej potrzebujących mieszkańców Zagłębia.

Świąteczne paczki od samego rana w Wigilię rozwozili wolontariusze. Prawie 50 uśmiechniętych ekip „pomocników świętego Mikołaja” dotarło do samotnych i potrzebujących w różnych częściach miasta.

– To dobro, które właśnie się dzieje nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej, gdzie przygotowano wszystkie wigilijne dania oraz zaangażowania całej rzeszy wolontariuszy, uczniów naszych szkół oraz dąbrowskich organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Dziękuję Wam za to, bo udowadniacie że Dąbrowa ma MOC – podziękował w internecie prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Maja chwalinska wimbledon

Chwalińska znowu zszokowała! Dała popis w Wimbledonie

Budżet Obywatelski w Sosnowcu pomysły mieszkańców

Pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego

Dzień Weterana w Czeladzi

Dzień Weterana na Starym Rynku w Czeladzi

120-lecie Sosnowca

Wydarzenia z okazji 120-lecia Sosnowca

Pomnik armii czerwonej wyburzony

Pomniki Armii Czerwonej zostały wyburzone

Policja Sosnowiec

Zaginął 8-letni chłopiec. Zniknął ze swojego domu w Sosnowcu