Dąbrowa Górnicza sprzedała za 920 tys. zł jedną z działek inwestycyjnych w Kazdębiu. Firma tworząca konstrukcje stalowe stworzy nowy zakład

Jedna z działek inwestycyjnych w Strefie Aktywności Gospodarczej "Kazdębie" w Dąbrowie Górniczej została sprzedana. Firma Calmtec wybuduje już trzeci zakład w mieście.

UM Dąbrowa Górnicza
Kazdębie działki inwestycyjne w Dąbrowa Górniczej

Firma Calmtec zajmuje się wykonywanie konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych. Dotychczas przedsiębiorstwo w Tunaczewie w Dąbrowie Górniczej posiadało dwa zakłady produkcyjne. Teraz kolejny zakład powstanie na jednej z dwunastu działek inwestycyjnych w kompleksie inwestycyjnym "Kazdębie".

Nowa inwestycja pozwoli nam na zwiększenie konkurencyjności w sektorze stalowych usług serwisowych poprzez wdrożenie cięcia laserowego blach oraz gięcia elementów w długościach do 6000 mm. Wdrożenie takie przy ponadprzeciętnych umiejętnościach i zasobach pozwoli nam na kreowanie nowych rozwiązań technologicznych oraz oferowaniu produktów i usług najwyższej jakości – zapowiada Przemysław Krochmal, właściciel Calmtec sp. z o. o.

Nowe miejsca pracy i inwestycja w rozwój miasta

Firma za zakup działki o wielkości prawie 0,5 ha zapłaciła ponad 920 tys. zł. Na inwestycje planuje przeznaczyć ok. 5,5 mln zł. Wraz z nowym zakładem, powstaną nowe miejsca pracy. Przyciąganie przedsiębiorców do Dąbrowy Górniczej to inwestycja w rozwój miasta.

Działki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Strefa Aktywności Gospodarczej "Kazdębie" składa się z 12 wyrównanych i uzbrojonych działek o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha. Dąbrowa Górnicza na przygotowanie terenu pod inwestycje pozyskała blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” to znakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne przygotowane przez miasto z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Działki są skomunikowane z najważniejszymi arteriami przebiegającymi nie tylko przez Dąbrowę Górniczą, ale także całe województwo śląskie – podkreśla Paweł Zygmunt, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestorów UM.

czytaj więcej:

Nowy inwestor w Kazdębiu w Dąbrowie Górniczej

Trzecia firma na działkach inwestycyjnych w Kazdębiu

Rozpoczął się remont ulicy Różyckiego w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza: remonty dróg, utrudnienia i objazdy

W strefie Tucznawa jest już ośmiu inwestorów

Włosi wybudują w Dąbrowie Górniczej odlewnię żeliwa

Na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1 rozpocznie się budowa ronda

Dąbrowa Górnicza: na ul. Staszica zaczyna się budowa ronda

Przebudowa Staszica i AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa ulic Staszica i AK Ordona. Uwaga, utrudnienia

Sprzęt dla klasy w Technicznych Zakładach Naukowych

Koreańczycy współpracują z dąbrowskimi szkołami

Wydłuża się termin budowy mostku nad Rakówką

Opóźnienia na budowie mostka nad Rakówką