Dąbrowa Górnicza sprzedała za 920 tys. zł jedną z działek inwestycyjnych w Kazdębiu. Firma tworząca konstrukcje stalowe stworzy nowy zakład

Jedna z działek inwestycyjnych w Strefie Aktywności Gospodarczej "Kazdębie" w Dąbrowie Górniczej została sprzedana. Firma Calmtec wybuduje już trzeci zakład w mieście.

UM Dąbrowa Górnicza
Kazdębie działki inwestycyjne w Dąbrowa Górniczej

Firma Calmtec zajmuje się wykonywanie konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych. Dotychczas przedsiębiorstwo w Tunaczewie w Dąbrowie Górniczej posiadało dwa zakłady produkcyjne. Teraz kolejny zakład powstanie na jednej z dwunastu działek inwestycyjnych w kompleksie inwestycyjnym "Kazdębie".

Nowa inwestycja pozwoli nam na zwiększenie konkurencyjności w sektorze stalowych usług serwisowych poprzez wdrożenie cięcia laserowego blach oraz gięcia elementów w długościach do 6000 mm. Wdrożenie takie przy ponadprzeciętnych umiejętnościach i zasobach pozwoli nam na kreowanie nowych rozwiązań technologicznych oraz oferowaniu produktów i usług najwyższej jakości – zapowiada Przemysław Krochmal, właściciel Calmtec sp. z o. o.

Nowe miejsca pracy i inwestycja w rozwój miasta

Firma za zakup działki o wielkości prawie 0,5 ha zapłaciła ponad 920 tys. zł. Na inwestycje planuje przeznaczyć ok. 5,5 mln zł. Wraz z nowym zakładem, powstaną nowe miejsca pracy. Przyciąganie przedsiębiorców do Dąbrowy Górniczej to inwestycja w rozwój miasta.

Działki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Strefa Aktywności Gospodarczej "Kazdębie" składa się z 12 wyrównanych i uzbrojonych działek o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha. Dąbrowa Górnicza na przygotowanie terenu pod inwestycje pozyskała blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” to znakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne przygotowane przez miasto z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Działki są skomunikowane z najważniejszymi arteriami przebiegającymi nie tylko przez Dąbrowę Górniczą, ale także całe województwo śląskie – podkreśla Paweł Zygmunt, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestorów UM.

czytaj więcej:

Nowy inwestor w Kazdębiu w Dąbrowie Górniczej

Trzecia firma na działkach inwestycyjnych w Kazdębiu

Peron w Gołonogu

Na przystanku w Gołonogu działa już drugi peron

Kolejny etap prac w alei Piłsudskiego

Przebudowa alei Piłsudskiego: otwarta część jezdni

Nowy tunel Dąbrowa Górnicza

Tunel przy stacji Dąbrowa Górnicza Centrum już gotowy

Budżet partycypacyjny Dąbrowa Górnicza

Budżet partycypacyjny: które projekty zostaną zrealizowane?

Remont ul Leśnej w Dąbrowie Górniczej dobiega końca

Po trudach remont ul. Letniej na wykończeniu

Budowa dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej

Efekty przebudowy na dworcu kolejowym w Gołonogu