Dąbrowa Górnicza rozpoczyna konsultacje z mieszkańcami. Władze miasta czekają na opinie

Rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej. W związku z szeregiem inwestycji komunikacyjnych w mieście, chętni mają okazję zadecydować o nazwach przystanków zlokalizowanych na terenie Dąbrowy.

Fot. Dariusz Nowak/UM Dąbrowa Górnicza
Zmiana nazw przystanków w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej trwa realizacja inwestycji komunikacyjnych. Przebudowie ulega układ drogowy, rozwijana jest sieć tras rowerowych. Miasto buduje nowe przejścia dla pieszych, tunele oraz zjazdy. Prace są realizowane również w zakresie siatki połączeń autobusowych i tramwajowych. Wobec tego władze miasta zdecydowały się na zmianę nazw wybranych spośród 205 przystanków zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej.

Realny wpływ na zmiany w mieście

Mieszkańcy mają szansę do 31 marca 2022 roku wyrazić swoją opinię na zaproponowaną przez miasto nazwę konkretnego przystanku. Część propozycji została stworzona w oparciu o nazwę ulicy, charakterystyczny punkt w pobliżu przystanku lub nawiązanie do historii miejsca.

Rozmowa z ekspertem

Mapa przystanków w Dąbrowie Górniczej jest dostępna na stronie miasta oraz na stronie ZTM. Każdy mieszkaniec może sprawdzić zaproponowaną nazwę, a następnie swoje uwagi przesłać na adres mailowy: konsultacje@dg.pl lub wysłać w formie papierowej na adres:

Wydział Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej,
ul. Graniczna 21; 41-300 Dąbrowa Górnicza
z dopiskiem konsultacje społeczne, nazwy przystanków.

Na wszelkie pytania odpowie ekspert, który zajmuje się w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej opracowaniem nowej siatki linii komunikacji miejskiej - Marcin Pająk. Rozmowa telefoniczna będzie możliwa pod numerem: 32 295 96 95 w terminach:

  • 14 marca 2022 r. godz. 8.00 do 15.00
  • 21 marca 2022 r. godz. 8.00 do 15.00
  • 28 marca 2022 r. godz. 8.00 do 15.00