Dąbrowa Górnicza. „Pałac w budowie”, czyli wystawa na urodziny Pałacu Kultury Zagłębia. Archiwalne zdjęcia, architektoniczne plany i...

W styczniu Pałac Kultury Zagłębia świętuje swoje 66-lecie. Z tej okazji w holu PKZ oglądać można wystawę „Pałac w budowie”.

Fot. Marek Wesołowski (FB/ Pałac Kultury Zagłębia)
Wystawa w PKZ Pałac w budowie

W zeszłym tygodniu, 11 stycznia, odbył się wernisaż wystawy, który był okazją do wspomnień związanych nie tylko z budową Pałacu Kultury Zagłębia, ale także z jego działalnością oraz remontem przeprowadzonym w latach 2011-2014. Jak podkreślają organizatorzy, wystawie towarzyszy katalog, w którym zebrano całą dokumentację dotyczącą ekspozycji.

– Pałac w budowie to wystawa planszowa, na którą składają się archiwalne zdjęcia i plany architektoniczne uzupełnione tekstem przygotowanym przez Arkadiusza Rybaka – dyrektora Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej – informuje Pałac Kultury Zagłębia.

Zdjęcia wykorzystane do wystawy pochodzą z albumu Mariana Kuziora udostępnionego przez Macieja Gadaczka z Miejskiej Komisji Historycznej „Pokolenia”, ze zbiorów Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, archiwum Pałacu Kultury Zagłębia, a także ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach.

Wystawę można oglądać do 29 lutego. Wstęp jest bezpłatny.

Pałac Kultury Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Architektoniczna perła socrealizmu. Oto Pałac Kultury Zagłębia i jego wnętrza. „Zbiór elementów i detali przełożonych na zupełnie nowy język”

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/12/2023

Zagłębie dla Śląska

Może Cię zainteresować:

Multimedialne widowisko „Zagłębie dla Śląska” w PKZ. „Zagłębie Dąbrowskie było naturalnym zapleczem dla działań powstańców”

Autor: Redakcja

09/11/2022