Dąbrowa Górnicza otrzymała zgodę Wód Polskich na stworzenie brakującego fragmentu ścieżki rowerowej

„Po latach starań uzyskaliśmy zgodę na użyczenie terenu pod budowę nowej ścieżki rowerowej" – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Brakujący fragment ścieżki rowerowej ma powstać nad Pogorią IV.

UM Dąbrowa Górnicza
Powstanie fragment ścieżki rowerowej nad Pogorią IV

Odcinek ścieżki rowerowej w rejonie ul. Marianki nad Pogorią IV w Dąbrowie Górniczej ma być gotowy do końca wakacji. Miasto potrzebowało zgody Wód Polskich, aby wykonać tę inwestycję.

Wybudujemy ją za pieniądze z budżetu miasta na terenie przedsiębiorstwa państwowego Wody Polskie. Rozwiąże to uciążliwy problem zarówno mieszkańców ul. Marianki, jak i wszystkich rowerzystów, rolkarzy i biegaczy korzystających z tras wzdłuż Pogorii IV. Umowa użyczenia daje nam zielone światło do zlecenia prac, które chcemy zakończyć jeszcze w wakacje. Sprawę udało się doprowadzić do finału, dzięki wsparciu posła Roberta Warwasa, który pomógł przekonać Wody Polskie do propozycji miasta – wyjaśnił prezydent miasta Marcin Bazylak

Dziura zostanie załatana

Inwestycja odnosi się do ok. 900 metrowego odcinka ścieżki rowerowej nad brzegiem Pogorii IV. Obecnie asfaltowa nawierzchnia kończy się w okolicy budynku Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Dla stworzenia możliwości przejazdu dalej np. dla rolkarzy trasa zostanie połączona z fragmentem na końcu ul. Marianki od strony Wojkowic Kościelnych.