Dąbrowa Górnicza ma Rondo Praw Kobiet. Na tabliczce... literówka

W Dąbrowie Górniczej "otwarto" Rondo Praw Kobiet. Niestety tabliczkę będzie trzeba wymienić, bo wkradła się na nią literówka.

Rondo praw kobiet

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dąbrowie Górniczej "otwarto" Rondo Praw Kobiet. Taką nazwę zyskało skrzyżowanie ulic Jana III Sobieskiego oraz Stanisława Moniuszki.

- Rzeczpospolita Polska w okresie międzywojennym była pierwszym z państw, w których kobiety uzyskały prawa wyborcze. Historia naszej państwowości, kultura, sztuka oraz nauka były zatem tworzone również przez kobiety. Proponowana nazwa będzie więc uhonorowaniem wszystkich kobiet, które zarówno w przeszłości jak i częstokroć współcześnie, wbrew panującym stereotypom, udowadniają swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności na każdym polu, w tym w sferze społecznej, gospodarczej, ekonomicznej oraz politycznej - napisano w uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Nistety tabliczkę z napisem "Rondo Praw Kobiet" będzie trzeba wymienić. Wkradła się na nią literówka. W nazwie dzielnicy "Mydlice" zabrakło litery "l".