Dąbrowa Górnicza ma ciekawy pomysł na 14 lutego. Zaprasza na Bieg Walentynkowy

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, gdzie spędzić trzeci weekend lutego, jedno z miast Zagłębia organizuje integracyjne wydarzenie sportowe. Spodoba się miłośnikom joggingu i nordic walking.

Bieg Walentynkowy 2023 dąbrowa górnicza

Bieg Walentynkowy 2023

Dąbrowa Górnicza już po raz jedenasty zaprasza na specjalne zawody z okazji Walentynek. Event odbędzie się 19 lutego (niedziela). Start i meta znajdują się przed Halą Widowiskowo-Sportową (ul. Aleja Róż 3). Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Pogoria Biega w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta.

Jak czytamy w regulaminie, trasa Biegu Walentynkowego oraz Marszu Nordic Walking to urozmaicona pętla długości około 5 km poprowadzona alejami parkowymi. Uczestnikami zawodów mogą być osoby, które ukończą 16 lat, wypełnią formularz zgłoszeniowy, wniosą w terminie opłatę startową oraz złożą w Biurze Zawodów oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach sportowych. Niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodzica.

- W konkurencji biegowej i nordic walking wprowadza się dwie kategorie uczestnictwa w zawodach – kategorię indywidualną oraz kategorię par. Wprowadzamy dodatkową formułę „Walentynkowa randka” - informują koordynatorzy. - Polega na tym, że zawodnicy zgłaszają się indywidualnie, zapisując się odpowiednio do Walentynkowej Radki – Na Biegowo lub Walentynkowej Randki - Nordic Walking, a startują w parach z osobą wylosowaną przez Organizatora.

Zapisy przyjmowane są już przez internetowy formularz. Rejestracja online trwa do 12 lutego. Więcej szczegółów znaleźć można na facebookowym profilu wydarzenia XI Bieg Walentynkowy.