Dąbrowa Górnicza: Kolejna edycja zawodów pływackich Pogoria Open Water

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wodnych szaleństw. Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej poinformowało o kolejnej edycji jednej z najpopularniejszych, plenerowych imprez pływackich.

Facebook/Pogoria III
Jezioro Pogoria III

Nadchodzące zawody pływackie to Finał Grand Prix Pucharu Polski. Tegoroczna edycja odbędzie się już 28 sierpnia. Wydarzenie dedykowane jest rodzinom, które mają ochotę na aktywne zakończenie wakacji. W ramach Pogoria Open Water, w zbiorniku Pogoria III odbędą się tradycyjne wyścigi pływackie, ale także sztafety rodzinne, w których udział mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie ma ograniczeń wiekowych, jedynym wymaganiem jest zamiłowanie do wody i dobry nastrój!

Poszczególne konkurencje zostaną rozegrane z podziałem na wiek i płeć. Zaplanowano dystanse takie jak 400 metrów dla dzieci do 13 roku życia, 1000 i 3000 metrów w różnych kategoriach takich jak 14, 15-16, 17-18, 19-29, 39-39, 40-49 i powyżej 50 lat.
Sztafeta rodzinna składająca się z dziecka i rodzica rozegrana zostanie w formule 2 x 100 metrów. Z kolei w kategorii open w rywalizacji 4 x 100 metrów może wziąć udział każdy zawodnik.

Zapisy na VII Otwarte Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w pływaniu na wodach otwartych mają zostać uruchomione już wkrótce.