Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP. 30 stycznia wielki finał. W mieście – wiele atrakcji. Morsowanie, sauna, koncerty i licytacje

W Dąbrowie Górniczej powstało sześć sztabów WOŚP. Już dziś dostępne są trzy eSkarbonki, a na 30 stycznia miasto przygotuje wiele atrakcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
WOŚP

Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowa Rada Miasta, Szkoła Podstawowa nr 7, V Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 10 i Hufiec ZHP to sztaby WOŚP-u w Dąbrowie Górniczej. Już dziś można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wrzucając pieniądze do stacjonarnych, ale i wirtualnych puszek.

Magistrat udostępnił sztabom miejskie budynki. Sztab Młodzieżowej Rady Miasta ma siedzibę w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia, a Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych – w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Dąbrowskie eSkarbonki

Trzy sztaby w mieście posiadają swoje eSkarbonki:

A oto miejsca, gdzie można znaleźć puszki stacjonarne:

  • Zespół Szkół Sportowych ul. Chopina
  • Wabi Sabi Sushi ul. Kościuszki 9
  • Centrum Wiedzy ul Kościuszki 5/A
  • Szkoła Podstawowa nr 18 ul. Piłsudskiego 73
  • Centrum Medyczne Nawigare ul. Konopnickiej 78
  • Hurtownia MaikPol ul. Wojska Polskiego 61

Wielki finał

30 stycznia, czyli w sam finał WOŚP-u, w godzinach od 17:00 do 20:00 w Pałacu Kultury Zagłębia odbędą się koncerty. Wcześniej – o 14:00 – w PKZ odbędą się licytacje, w który będzie można wziąć udział. Na Pogorii III na wszystkich morsów od godziny 12:00 będzie czekało wspólne morsowanie organizowane przez Pogoria Morsuje. Prócz tego nie zabraknie sauny, przekąsek i licytacji.

W sztabie Młodzieżowej Rady Miasta, czyli na terenie Fabryki Pełnej Życia – również sporo atrakcji. O godzinie 7:00 rano sztab zostanie otwarty. Koncert zespołu Happy Choir Skłodowska odbędzie się w godzinach 11:30 - 12:00. Tuż po koncercie nastąpi licytacja gadżetów i voucherów. O godzinie 13:00 wystąpi absolwentka MOPT-u - Julia Szotek. Od 15:30 do 17:00 puszki wolontariuszy będą rozliczane.

Przypomnijmy, że z zebranych pieniędzy przez WOŚP również placówki w Dąbrowie Górniczej otrzymały pomoc. Zagłębiowskie Centrum Onkologii od 2018 r. otrzymało od Fundacji WOŚP darowizny rzeczowe o wartości około 700 000 zł, między innymi respiratory, kardiomonitory, łóżka szpitalne, inkubatory zamknięte oraz USG.