Dąbrowa Górnicza: dworzec w przebudowie, lokal do wynajęcia. PKP zamierza udostępnić przestrzeń na działalność komercyjną

Przebudowa dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej trwa. Wiadomo już, że w odnowionym obiekcie część pomieszczeń przejmie miasto. Na działalność komercyjną lokal planuje również udostępnić PKP.

Wizualizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Przypomnijmy, że przebudowa dworca rozpoczęła się blisko rok temu – w grudniu 2021. Warta 229 mln zł (z czego 82,5 mln zł to dofinansowanie – 56,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz 26 mln zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii) inwestycja jest realizowana przez konsorcjum dąbrowskich spółek Nowak-Mosty i Complex Dąbrowa Górnicza. Obiekt ma zostać oddany do użytku w połowie 2023 roku. Prace trwają. Na stacji zmodernizowano już między innymi perony, powstało także przejście podziemne. Budowane jest centrum przesiadkowe z parkingiem na 375 samochodów.

Wiadomo, że do nowego budynku dworca przeniesie się Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości zajmując powierzchnię biurową, którą od PKP wynajmie miasto. Spółka dysponuje jednak jeszcze jednym wolnym lokalem, który przeznaczony ma zostać na działalność komercyjną. Pomieszczenie ma powierzchnię 24,6 mkw. i znajduje się na parterze, w środkowej części budynku. Jak informuje dąbrowski magistrat, miesięczna stawka najmu wynosi 150 zł brutto/mkw. – z opcją negocjacji. Lokal będzie w stanie deweloperskim, z dostępem do energii elektrycznej, wody, kanalizacji, ogrzewania i z zapewnionym wywozem śmieci.

czytaj więcej:

Modernizowany dworzec w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa dworca: elewacja jest już gotowa

Szansa dla dworca kolejowego w Ząbkowicach

Miasto chce wynająć dworzec w Ząbkowicach

Plac budowy pod osiedle w formule TBS w Dąbrowie Górniczej został przekazany wykonawcy

Nowe osiedle w Dąbrowie Górniczej. Plac budowy przekazany

Trwa remont w Zespole Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej

Trwa remont Zespołu Szkół nr 4. Segment B niemal gotowy

Przebudowa Staszica i AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa ulic Staszica i AK Ordona. Uwaga, utrudnienia

Stacja kolejowa w Gołonogu

Efekty prac na budowie nowego układu torowego w Gołonogu

Prace trwają

Rozpoczął się remont dworca kolejowego. Co się zmieni?