Czy jesteśmy zdolni do refleksji wobec katastrofy klimatycznej? Premiera spektaklu „Król Edyp"

Opowieść o klimatycznym upadku i refleksji ludzkich działań, które dały początek epoce antropoceanu w Teatrze Zagłębia. Premiera spektaklu „Król Edyp".

Teatr Zagłębia
Premiera spektaklu „Król Edyp" w Teatrze Zagłębia

„Król Edyp" w reżyserii i opracowaniu tekstu Radosław Rychcik jest opowieścią katastroficzną. Akcja odgrywa się w trakcie epidemii wobec nadchodzącej katastrofy klimatycznej. Postawa Edypa symbolizuje nieświadomość człowieka, którego działania dały początek epoce antropocenu.

Klimatyczny upadek

Niszczenie zasobów planety pokazuje, że, tak jak Edyp, potrzebujemy zmiany w myśleniu i postrzeganiu tego, co daje nam Ziemia. Sztuka skłania do refleksji zadając pytanie: Czy mamy adekwatną świadomość wobec tego, jak tragiczna jest sytuacja klimatyczna?
Spektakl generuje refleksje jak bardzo jesteśmy w stanie zmienić swoje myślenie i zachowanie, by uratować świat przed upadkiem.

Premiera „Króla Edypa" w przekładzie Antoniego Libery będzie miała miejsce 7 maja o godzinie 18:00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Sztukę będzie można zobaczyć również 8 maja o tej samej godzinie.