Cztery turnusy wypełnionych po brzegi atrakcjami półkolonii w Sosnowcu

W sosnowcu nie ma miejsca na nudę w wakacje. Klub „Bakcyl" organizuje półkolonie dla najmłodszych mieszkańców.

Pixabay
Półkolonie dla dzieci w Sosnowcu

Klub „Bakcyl" od wielu lat lat działa przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Teraz organizuje wakacyjne półkolonie dla dzieci. Stworzone zostały cztery turnusy, a na prośbę mieszkańców stworzono więcej miejsc w terminie 25-29.07 dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Pierwszy turnus już wystartował

Pierwszy turnus rozpoczął się już 4 lipca, a dzieci zaczęły swoją wakacyjną przygodą warsztatami robienia pizzy. W planach jest również wyjazd do o Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach, gdzie grupa będzie mogła skorzystać z kreatywnych stref oraz parku linowego. W planie znalazła się również wizyta sosnowieckiego basenu.

Klub „Bakcyl” to jeden z najważniejszych elementów Spółdzielni „Hutnik”. To cieszące się ogromną popularnością miejsce daje możliwość integracji lokalnej społeczności, która od wielu lat współtworzy działanie ośrodka. Dzięki zaangażowaniu pracowników spółdzielni jesteśmy w stanie zapewniać różnorodną ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców Sosnowca. Półkolonie to kolejna inicjatywa wzbudzająca duże zainteresowanie zarówno dzieci, jak i rodziców. Ich specjalnie przygotowany program łączy edukację, rozrywkę i możliwość poznania własnego regionu, dlatego nie ma tu miejsca na nudę - mówi Maciej Adamiec, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”.

Kolejne turnusy, kolejne atrakcje

W innych turnusach na dzieci czeka wyjazd do gliwickiego FUNZEUM, Chlebowej Chaty w Brennej oraz opolskiego zoo. W czwartym turnusie dzieci odbędą wycieczkę do Osikowej Doliny. Przeprowadzone warsztaty zielarskie przekażą książkową wiedzę w przystępny sposób.

Co roku staramy się o jak najlepszą ofertę dla mieszkańców, którzy są pierwszym recenzentem naszych działań. Jesteśmy dumni z tego, że otrzymujemy wiele pozytywnych komentarzy dotyczących naszej pracy. Półkolonie to ważny projekt „Bakcyla”, dlatego przygotowywaliśmy się do niego już od kilku miesięcy. Wakacyjny okres daje najmłodszym możliwość zobaczenia ciekawych miejsc na mapie województwa śląskiego, a także szansę na poznanie nowych koleżanek i kolegów. Wspólne wakacyjne przygody z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci – mówi Magda Drdzeń, kierownik Klubu „Bakcyl”.