Czeladź złożyła wniosek o dofinansowanie trzech inwestycji z "Polskiego Ładu". Projekt zakłada budowę krytej pływalni

Czeladź złożyła wniosek do II edycji rządowego programu Inwestycje Strategiczne „Polski Ład”. W poprzednim roku miasto otrzymało 4,6 mln zł na remont ul. Ogrodowej.

UM Czeladź
Projekt krytej pływalni w Czeladzi

Złożony wniosek dotyczy trzech inwestycji. Jeden z nich, zgodnie z zasadami, musiał dotyczyć inwestycji o wartości do 5 mln zł. Wobec tego władze Czeladzi zdecydowały się na zgłoszenie budowy części ul. Staropolskiej. Kolejny projekt warty ok. 15 mln zł to remont ul. Przełajskiej.

Kryta pływalnia w Czeladzi

Największą inwestycją, o której dofinansowanie miasto się stara, jest budowa krytej pływalni. Obiekt miałby powstać na bazie byłych warsztatów mechanicznych KWK Saturn. Na ten projekt Czeladź chce pozyskać ok. 28 mln zł. Projekt zakłada stworzenie 25 metrowego basenu z czterema torami w budynku głównym dawnych warsztatów. W dobudowanej szklanej części znalazłby się inne atrakcje basenowe: sauny, jacuzzi czy brodzik dla dzieci.

Miejmy nadzieję, że znów chociaż jeden wniosek uzyska dofinansowanie i przynajmniej część utraconych przez miasto pieniędzy wróci do Czeladzi. A może na „Nowym Ładzie" zyskamy? I dofinansowanie uzyska także pływalnia - komentuje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.