Czeladź zagra specjalny koncert dla Ukrainy

Mieszkańcy Czeladzi wykazali się ogromną empatią wobec obywateli Ukrainy. Ich inicjatywy, zbiórki są godne podziwu. Chęć niesienia pomocy płynie z każdej strony. Lokalni artyści jak: Konopians, The Harpagans czy Box Canyon, wraz z przyjaciółmi postanowili zagrać wspólny Koncert dla Ukrainy. Impreza odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku w Kopalni Kultury. Szczegóły poniżej.

Czeladź dla Ukrainy

Czeladzcy artyści dla Ukrainy

Konopians, The Harpagans i Box Canyon to czeladzkie zespoły, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich twórczość wielokrotnie towarzyszyła lokalnym imprezom. Niemniej, artyści nie pozostali bierni i również pragną wesprzeć Ukrainę. Tak powstał pomysł na stworzenie koncertu „Czeladź dla Ukrainy”, w którym udział wezmą czeladzkie zespoły, a także ich przyjaciele.

Muzycy zagrają 9 kwietnia br. o godzinie 18:00 w Kopalni Kultury. Cena biletów(cegiełek) to 50 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc partnerskiego miasta Czeladzi – Żydaczowa. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie kupić bilety? Bilety na to niezwykłe wydarzenie będzie można nabyć w dniu koncertu w Kopalni Kultury. Ważne, można płacić tylko gotówką.

Jedno jest pewne, to muzyczne widowisko, którego nie można przegapić. Czeladzkie zespoły z pewnością dadzą popis swoich umiejętności, a widownia będzie oczarowana ich talentem i pozytywną energią.

Nie przegap! Koncert „Czeladź dla Ukrainy” już 9 kwietnia 2022 roku.

Poznajcie artystów

Konopians

KoNoPiAnS

KoNoPiAnS to czeladzki zespół, który powstał w 1996 roku. Muzycy są znani z własnego, charakterystycznego brzmienia, wywodzącego się z tradycji „old school reggae”. Ich twórczość to unikalna synteza takich muzycznych nurtów jak: reggae, ska, rocksteady, dub, punk rock oraz jazz. Charyzma lidera zespołu – Marcina „Cozer” Markiewicza, porywa widownie, gwarantując przy tym niesamowitą rozrywkę. Grupa zagrała prawie 500 koncertów w Polsce i poza jej granicami. Solidnie buduje swój artystyczny dorobek. KoNoPiAnS pojawił się na wszystkich, ważnych festiwalach muzycznych w Polsce, w tym „Przystanku Woodstock”. Występom zespołu towarzyszy niepodważalny klimat i pozytywna energia, która od samego początku udziela się publiczności. Na dyskografię grupy składają się cztery autorskie wydawnictwa: „Quantalaya” (2004), „OneWay” (2006) – album, na którym znalazło się piętnaście utworów, w tym sześć nagranych z gościnnym udziałem śp. Roberta Brylewskiego, znanego z takich zespołów jak Izrael, Brygada Kryzys czy Armia, „eSTiOuPi (2011) i „MentalSkataklism” (2014). Kompozycje grupy pojawiły się na wielu wydawnictwach składankowych. W ubiegłym roku grupa KoNoPiAnS obchodziła 25. rocznicę rozpoczęcia działalności, a w tym przypada ćwierćwiecze pierwszego oficjalnego koncertu. Aktualnie trwają pracę nad repertuarem kolejnego albumu studyjnego.

Darek Dusza i Demony

Darek Dusza i Demony

DDiD to nowy zespół Darka Duszy – słynnego gitarzysty, autora tekstów oraz kompozytora, który od wielu lat jest bezpośrednio związany ze sceną niezależną. Darek założył kultową Śmierć Kliniczną i niezapomniany Absurd. Kolejnym dorobkiem artystycznym były grupy: Darmozjady, Chuligani, DiM oraz Redakcja. Na przestrzeni lat skupiał się na tworzeniu i graniu w Shakin` Dudi. Jest autorem wszystkich, wielkich przebojów tego rock`n`rollowego ensemblu. Darek tworzył teksty dla wielu wykonawców jak: Dżem, Cree, Bracia, Lory Szafran, Dubska czy Michał Urbaniak. Łącznie stworzył ponad trzysta tekstów, które ukazały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Premiera nowej płyty zespołu została zaplanowana na najbliższe lato. Zespół jest dobrze znany z mieszanki post punka, rock`n`rolla i punk rocka. Artystyczną całość dopełniają zjadliwe, sarkastyczne i krytyczne teksty Duszy. Pierwsze single to „Naokoło” i „Muzeum figur wioskowych”. Koncerty Darka Duszy i Demonów są jak jazda na energetycznym, emocjonalnym rollercoasterze.

The Harpagans

The Harpagans

The Harpagans gości na scenie muzycznej już od dekady. Już od początku istnienia, zespół obrał jeden cel - niesienie rock and rolla w świat. W ich muzyce widać wyraźną inspirację kulturą amerykańską z domieszką brzmień lat 50. i 60. Twórczość zespołu łączy w sobie wiele gatunków muzycznych jak: rockabilly, surf, big beat, country oraz swing. Ich teksty w prześmiewczy sposób z domieszką ironii, opisują otaczającą rzeczywistość i relacje międzyludzkie. Przez lata, skład zespołu ewoluował. Aktualnie opiera się na zestawie: gitara i wokal, perkusja, kontrabas i saksofon. The Harpagans ma na swoim koncie wiele występów przed czeladzką publicznością. Za każdym razem doprowadzała publikę do czerwoności. W 2020 roku pojawiła się pierwsza długogrająca płyta The Harpagans. Krążek zatytułowany „Dzień i Noc” zawiera 12 utworów. Jeden z nich pojawił się na liście przebojów „Turbo Top” Antyradia, gdzie utrzymywał się przez kilka tygodni. Do dwóch utworów z tej płyty - „Dzień i Noc” oraz „Nowy Elvis” - zrealizowano teledyski.

Box Canyon

Box Canyon

Box Canyon skutecznie łączy rock&roll z country. Ich koncerty porywają publiczność i są dawką pozytywnej energii. Zespół gościł na wielu, polskich scenach, zwłaszcza podczas największych polskich festiwali country i rocka. W tym przypadku scenę dzieli między innymi z taki zespołami jak: Dżem, Big Cyc, Cree, Lonstar, Koniec Świata. Piosenki zespołu pojawiają się w ogólnopolskich stacjach radiowych, a hit „Art of the Ride” stał się hymnem Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Motorowych pod tym samym tytułem. W 2016 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę – „The B-side”. Zespół wyróżnia się oryginalnym, amerykańskim brzmieniem, a na scenie prezentuje dźwięki tzw. „Americana”, czyli mieszanki ulubionych, jankeskich rytmów.