Czeladź. Policja zatrzymywała 24-latka... trzykrotnie. Mężczyzna siadał za kierownicą bez uprawnień, po alkoholu i narkotykach

Policjanci z komisariatu z Czeladzi zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód mimo cofniętych uprawnień, a na dodatek był pod wpływem narkotyków. Co ciekawe, 24-latek w ostatnim czasie trzykrotnie wpadał w ręce czeladzkich funkcjonariuszy. Jak podkreślają policjanci, pojazd był im już dobrze znany i zwiastował kolejne kłopoty kierowcy.

Pixabay
Policjanci z komisariatu z Czeladzi trzykrotnie zatrzymywali 24-letniego mężczyznę

24-latek kierujący skodą był zatrzymywany do kontroli trzykrotnie w ciągu dziesięciu dni. Podczas pierwszej kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna popełnił przestępstwo prowadząc auto mimo cofniętych uprawnień. Kolejnego dnia funkcjonariusze czeladzkiej patrolówki znów zatrzymali ten sam samochód – tym razem od 24-latka wyczuli wyraźną woń alkoholu. Alkomat wskazał ponad 0,5 promila.

To nie był jednak koniec. Na ulicy 21 Listopada policjanci znów zatrzymali do kontroli skodę – tym razem mężczyzna prowadził samochód pod wpływem środków odurzających, co potwierdziły badania narkotesterem. Zatrzymanemu 24-latkowi pobrano krew do dalszych badań toksykologicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem; grozi mu kara więzienia.

czytaj więcej:

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem amfetaminy

40-latek miał w mieszkaniu niemal pół kilograma amfetaminy

Policjanci z Czeladzi zatrzymali 29-letniego mieszkańca Sosnowca

Napadł i okradł obywatela Ukrainy. Usłyszał już zarzuty

Będzin spalona ciężarówka

Spłonęła ciężarówka na trasie S1 w Mierzęcicach

Policjanci znaleźli spore ilości amfetaminy

Odpowie za przestępstwa narkotykowe. Usłyszał już zarzuty

Pirat sosnowiec

Aż 2500 złotych mandatu dla pirata drogowego z Sosnowca

Ręce w kajdankach (zdjęcie ilustracyjne)

Oszustka ukryła się przed policjantami pod łóżkiem

Nowe stawki mandatów o 1 stycznia 2022 roku

Bardzo wysokie mandaty od 1 stycznia 2022 roku