Czeladź. Na rynku znów pojawiły się wieszaki „Wymiany ciepła”. „Przygotowaliśmy wszystko, by mieszkańcy mogli ruszyć z pomocą”

W Czeladzi na rynku, obok studni, znów pojawiły się wieszaki „Wymiany ciepła”. Mieszkańcy mogą na wieszakach i w przygotowanych do tego celu kartonach zostawiać niezniszczone, ciepłe ubrania, które zimą przydadzą się potrzebującym.

Fot. UM Czeladź
Akcja Wymiana Ciepła

Akcję organizują radny Patryk Trybulec wspólnie z Fundacją Rób Dobro. – Wraz z Ewą Chróścicką z Fundacji Rób Dobro, w odpowiedzi na morze pozytywnych emocji skierowanych w kierunku tej sympatycznej akcji, przygotowaliśmy wszystko, by mieszkańcy mogli ruszyć z pomocą. Zrobimy wszystko, by wymiana przebiegała sprawnie i nie zaburzyła estetyki naszego pięknego rynku – podkreśla Patryk Trybulec. – Każdy może zadbać o wieszak, by nadal mógł tu stać. Rzeczy, które nie nadają się do chodzenia zimą, wrzuć do najbliższego pojemnika na odzież. Potrzebujemy wyłącznie niezniszczonej ciepłej odzieży zimowej. Takiej, którą sam chciałbyś nosić – dodaje.

Jak informują organizatorzy akcji „Wymiany ciepła”, na wieszaku można zostawić kurtki, płaszcze, polary czy swetry, natomiast do kartonu wrzucamy można czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe buty i inne ciepłe dodatki.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Robert Guzik

„Gramy dla Martusi”, czyli charytatywny mecz na Ludowym

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sosnowieckie Dni Seniora

W Sosnowcu powstanie nowy klub seniora

Sklep Action w Polsce

Nowy sklep Action – w Czeladzi. Kiedy otwarcie?

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Lista radnych

Ruch Zagłębie

Hanysy vs Gorole... ale z dystansem. To Ruch kontra Zagłębie