Czeladź. Remont budynku trybun stadionu im. Józefa Pawełczyka przyspiesza. Obiekt zostanie oddany do użytku przed planowanym terminem?

Pierwszy etap remontu stadionu im. Józefa Pawełczyka powoli dobiega końca. W ostatnim czasie prace budowlane przyspieszyły, dlatego mówi się o ich zakończeniu przed planowanym terminem. Kiedy zatem stadion zostanie otwarty?

Budynek stadionowej trybuny przeszedł ogromną przemianę. W ostatnich dniach została zwiększona liczba pracowników wykonujących prace remontowe. W rezultacie wykonawca, firma Efekt, zapowiada zakończenie pierwszego etapu przed uzgodnionym w umowie terminem.

Jak informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi, jest szansa na to, że jeszcze w tym roku wyremontowany stadion zostanie oddany do użytku. Dyrektor MOSiR zapowiedział, że na ukończeniu są przygotowania do ogłoszenia przetargu na II etap remontu obiektu sportowego.

Remont od podstaw

Budynek stadionu od dawna wymagał remontu. Brakowało ogrzewania, a okna i drzwi były nieszczelne.

Przypomnijmy, że remont stadionu trwa od marca 2021 roku i od tego czasu wykonano zabezpieczenie i konserwację dachu, przebudowano ściany frontowe budynku, nałożono styropian, a budynek został otynkowany. Wymieniono także stolarkę okienną i drzwiową oraz zainstalowano ogrzewanie.

Wyremontowane zostaną szatnie zawodników, powstanie kilka nowych pomieszczeń i co najważniejsze wymienione zostaną instalacje oraz całe zaplecze sanitarne. Nowością będą też siedziska, które pojawią się na balkonie budynku, tworząc swojego rodzaju lożę VIP będącą najlepszym punktem widokowym podczas meczów piłkarskich i wydarzeń lekkoatletycznych tłumaczył w grudniu 2021 roku Jakub Kużdżał, dyrektor MOSiR.

Mniej więcej pod koniec I kwartału 2022 roku. rozpocznie się II etap prac remontowych stadionu. Zostaną wybudowane betonowe trybuny po stronie zachodniej, bieżnia lekkoatletyczna i inne elementy niezbędne do przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych.