Jak pracują urzędy miejskie Wigilię? Czy 24 grudnia 2021 r. w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi będzie można załatwić pilne sprawy?

Sprawdziliśmy, jak pracują w Wigilię urzędy miejskie w wybranych miastach Zagłębia. Czy 24 grudnia 2021 r. w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi będzie można załatwić urzędowe sprawy?

UM Czeladź
UM Czeladź

Dyżuruje Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej będzie w Wigilię nieczynny. Tego dnia pracownicy odbierają wolne za pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, który wypada w sobotę.

W godzinach od 8:00 do 12:00 dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego. Wówczas będzie możliwość załatwienia spraw związanych ze sporządzeniem aktu zgonu. Informacje będzie można również uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu (32) 295 68 50 lub mailowo.

Wizytę w Urzędzie Miasta można umówić poprzez kalendarz na stronie kalendarz.dg.pl. Dotyczy to wizyt związanych z pojazdami i kierowcami, dowodami osobistymi i meldunkami, sprawami mieszkaniowymi, geodezyjnymi i kartograficznymi, a także z działalnością gospodarczą. Umówienie się poprzez kalendarz pozwala uniknąć kolejki.

A w Sosnowcu? W Wigilię Urząd Miejski będzie nieczynny, zaś w sylwestra będzie pracował do godziny 13:00, a kasy przy ulicy Małachowskiego otwarte pozostaną do godziny 10:00.

A w Czeladzi...

Urząd Miasta w Czeladzi w Wigilię otwarty będzie do godziny 12:00. Natomiast w wydziałach, w których odbywa się obsługa mieszkańców, dyżury pracowników potrwają do godziny 14:00.

Urząd zamknięty będzie za to w poniedziałek, 27 grudnia. Wówczas pracownicy odbierać będą wolne za pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, który wypada w sobotę. Wyjątkiem będzie Urząd Stanu Cywilnego, który tego dnia będzie pracować do godziny 15:30.

Urząd Miejski w Będzinie, ze względu na pandemię, już od 19 października pozostaje zamknięty. Możliwe jest załatwienie wyłącznie spraw ważnych i pilnych. Wówczas przed przyjściem należy umówić się telefonicznie. Numery telefonu do poszczególnych wydziałów dostępne są pod tym linkiem.

Przy wejściu do budynku została wystawiona tymczasowa skrzynka podawcza. Do niej mieszkańcy mogą składać dokumenty dotyczące prowadzonych przez Urząd spraw. Istnieje również możliwość pobrania i wypełnienia druków urzędowych.