Cykl spotkań z aktorkami i aktorami w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu w ramach jubileuszowego 125-lecia

W środę 16 marca o godzinie 18:00 rozpocznie się cykl spotkań z aktorkami i aktorami w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Wydarzenie poprowadzi Aneta Chwalebna, dziennikarka TVP3 Katowice. Pierwszym uczestnikiem rozmów będzie aktorka - Mirosława Żak.

Fb/Mirosława Żak
Mirosława Żak w cyklu spotkań Teatru Zagłębia

Cykl spotkań z aktorkami i aktorami odbywa się w ramach jubileuszu 125-lecia Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Wieczory z aktorami poprowadzi Aneta Chwalebna - dziennikarka TVP3 Katowice, twórczyni magazynu Do Teatru.

Kim jest Mirosława Żak?

Pierwszym gościem będzie Mirosława Żak, która spotka się z chętnymi w środę 16 marca o godzinie 18:00. Mirosława Żak jest absolwentką PWST w Krakowie. W latach 2010-2018 pracowała w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, a później w latach 2018-2019 w Teatrze Miejskim w Gliwicach. W swojej karierze aktorskiej współpracowała m.in. z: Moniką Strzępką, Pawłem Świątkiem, Kubą Kowalskim, Marcinem Liberem, Eweliną Marciniak, Łukaszem Czujem, Wojtkiem Farugą.

W Teatrze Zagłębia zadebiutowała w styczniu 2020 roku rolą konferansjerki w spektaklu” Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza”. Za tę rolę otrzymała Złotą Maskę, zaś w 2021 roku została laureatką nagrody „Kreaton” przyznawanej przez Towarzystwo Przyjaciół Teatru Zagłębia.

Aktualnie aktorkę można zobaczyć w spektaklach: „Nikaj” Zbigniewa Rokity w reż. Roberta Talarczyka, „Czas wypadł z ram” stand-up teatralny w reż. Jacka Kozłowskiego, „Komedia. Wujaszek Wania” Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy, „Kreszany” w reż. Oleny Apczel oraz „Poskromienie złośnicy” w reż. Jacka Jabrzyka.

czytaj więcej:

Żerompark

Basen i teatr za złotówkę? To program Bonus dla Średniaka

125 drzew na 125-lecie Teatry Zagłębia w Sosnowcu

125 drzew na 125-lecie Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Spektakl „Przodownicy Miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka

125-lecie Teatru Zagłębia. Powstanie druga scena

Teatr Robimy

„ZEN_IT”. Nagradzany spektakl wkrótce w Teatrze Zagłębia

Nominacje do Złotych Mask dla teatrów w Zagłębiu

Złote Maski dla zagłębiowskich teatrów?