Co zabrać na Dominikanę, aby nie przepłacić za wypoczynek?

Dominikana to urokliwe państwo, położone na końcu świata – Karaibach, cieszące się dużym zainteresowaniem pośród turystów. To właśnie w tym kraju pogoda dopisuje przez cały rok, a lazurowe morze i liczne, piaszczyste plaże są idealnym miejscem do wypoczynku. Osoby, które podczas tegorocznych wakacji wybierają się właśnie w to miejsce na Ziemi, powinny się lepiej zastanowić, co zabrać na Dominikanę, aby nie przepłacić za swój wypoczynek.

Co zabrać na Dominikanę, aby nie przepłacić za wypoczynek?

Dominikana – raj na końcu świata

Dominikana to urokliwy kraj położony na Morzu Karaibskim, kuszący piaszczystymi, białymi plażami, kąpielami w lazurowym morzu i rajską przyrodą. Nie oznacza to, że w tym państwie nie odnajdą się miłośnicy sportów wodnych. Dominikana może się pochwalić idealnymi warunkami do trekkingu, pływania na desce, nurkowania czy windsurfingu. Entuzjaści przyrody z pewnością będą pod wrażeniem 27 wodospadów, znajdujących się w mieście Damajagua. Intrygująca historia, bogata kultura, a przede wszystkim gościnność mieszkańców sprawia, że wakacje na Dominikanie są niezapomnianym przeżyciem.

Co zabrać ze sobą na Dominikanę?

Turyści udający się na Dominikanę, do swoich walizek powinni obowiązkowo spakować krem z filtrem UV, a także preparaty przeciw insektom, zwłaszcza komarom. W większości kurortów owady nie sprawiają problemów. Niemniej, można na nie natrafić podczas wycieczek do tropikalnych lasów. Niestety, komary mogą przenosić tropikalne choroby (np. wirus Zika, Denga). Właśnie z tego powodu, lepiej się odpowiednio zabezpieczyć. Co jeszcze? Ubrania! W miejscach kultu religijnego na Dominikanie, należy zakryć ramiona i kolana. Niektóre hotele oraz restauracje mogą wymagać specjalnego dress code. W praktyce oznacza to, że turyści w szortach czy zbyt swobodnym stroju mogą nie zostać wpuszczeni do lobby czy na salę restauracyjną. Turyści powinni wyposażyć się w odpowiedni zasilacz i adapter. Dominikana jest zaopatrywana w prąd o częstotliwości 60 Hz i napięciu 110 V, występują na niej gniazdka dwubolcowe, typu amerykańskiego.

Płatność gotówką czy kartą?

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie zarówno gotówki, jak i karty. Płatność kartami (np. VISA, MasterCard) jest akceptowana w wielu hotelach, restauracjach. Niemniej, karta kredytowa może okazać się zbawienna przy wynajmowaniu samochodu. Wiele lokalnych firm wymaga karty kredytowej. Bez niej, umowa najmu samochodu może nie zostać zawarta. Co do gotówki, to obowiązującą walutą Dominikany jest peso dominikańskie (DOP).

Gdzie kupić peso dominikańskie?

Peso dominikańskie można kupić bezpośrednio po przylocie na Dominikanę. Niemniej, taka transakcja będzie się wiązać z podwójnym przewalutowaniem. Zatem jak uniknąć takiej sytuacji? To proste, wystarczy kupić peso dominikańskie w polskich kantorach. Jednym z nich jest katowicki Tavex (ul. 3 Maja 18), oferujący wymianę waluty od ręki, wygodną dostawę waluty pod same drzwi – jest ona realizowana online. Tavex oferuje atrakcyjne kursy walut, automatycznie aktualizowane co ok. 5 minut (dotyczy transakcji zarówno w kantorze, jak i online). To nie koniec. Ten kantor Katowice pozwala na bezproblemową wymianę ponad 60 walut i to z całego świata. Tavex jest czynny od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 18:00.

Na czym polega dostawa waluty do domu?

Dostawa waluty do domu, realizowana online wcale nie jest tak skomplikowana, jakby się mogło wydawać. Klient wybiera walutę (np. peso dominikańskie) i umieszcza ją w koszyku. Następnie wybiera metodę płatności i gotowe! Transakcja jest realizowana w taki sam sposób, jak w innych sklepach internetowych. Klienci otrzymują banknoty w wybranej przez siebie walucie, czyli nie dostają przelewu na konto. Zamówione banknoty mogą odebrać w wybranym oddziale Tavex, punkcie odbioru bądź we własnym domu.

Gdzie kupić peso dominikańskie? W kantorze Tavex!
Tavex zaprasza!
ul. 3 Maja 18
40-098 Katowice
Tel. 32 736 66 66
e-mail: kontakt@tavex.pl
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM