Co słychać w ten weekend w Zagłębiu? Moc atrakcji od piątku do niedzieli

Kolejny weekend pełen wrażeń w Zagłębiu. Miasta przygotowały liczne atrakcje, w tym warsztaty dla najmłodszych i całych rodzin. Nie obędzie się również bez muzyki na żywo i odrobiny ruchu.

Pałac Kultury Zagłębia
Weekendowe wydarzenia w Zagłębiu

Weekend w Zagłębiu rozpoczynamy Muzyką nad wodą - Jazz Dreamers. O godzinie 20:00 na Pogorii III zagra wrocławski zespół z jazzowym, tradycyjnym brzmieniem. Plaża, woda i muzyka na żywo - czego chcieć więcej?

Sobotni rozkład jazdy

W sobotę jest w czym wybierać. O godzinie 10:00 w ramach Dni Integracji Lokalnej w Będzinie na terenie zrewitalizowanej Wieży Ciśnień zorganizowany zostanie piknik, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi m. in.: zabawy i konkursy, malowanie twarzy, poczęstunek z grilla, dmuchany zamek. O godzinie 11:00 w Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Letnie Disco dla Dzieci, a z kolei w Sosnowcu przeprowadzone zostaną warsztaty w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki, w ramach akcji „ABC emocji".

O godzinie 16:00 na Plaży Miejskiej w Będzinie poprowadzone zostaną zajęcia taneczne dla dzieci, a o 18:00 zaplanowane wspólne śpiewanie przy ognisku. Wieczorem warto się wybrać na Krąg Taneczny Park Zielona w Dąbrowie Górniczej. O godzinie 17:00 pojawi się tam muzyczny duet gitarowo-fortepianowy - Walicki-Popiołek. O godzinie 21:30 podczas kina plenerowego w Fabryce Pełnej Życia odbędzie się projekcja filmu „La Gomera".

Obfity koniec weekendu

Niedzielę rozpoczynamy odrobiną ruchu podczas Jogi na trawie z Chatą Jogi w Fabryce Pełnej Życia o godzinie 10:00. W tym samym czasie i w tym samym miejscu trwać będzie śniadanie na trawie. O godzinie 11:00 warto wybrać się na Fabrykę Pełną Pszczół, czyli Rodzinne Warsztaty Pszczelarskie.

Weekend rozpoczynamy i kończymy muzyką na żywo. w Parku Podlesie w Dąbrowie Górniczej o godzinie 17:00 w ramach Muzycznej Parkowej Niedzieli zagra Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band.

czytaj więcej:

Weekend w Dąbrowie Górniczej

Co dzieje się w ten weekend w mieście?

Koncertowy weekend w Dąbrowie Góniczej

Koncertowy ostatni weekend maja w plenerze miasta

Sosnowiecki MopikoBus

Sosnowiecki MopsikoBus zaprasza na podróż

Piracki Dzień Dziecka w Będzinie

Piracki Dzień Dziecka

Światowy Dzień Pszczoły w Sosnowcu

Pożyteczne pszczoły docenione w Sosnowcu

Ząbkowicka kawiarenka mam

Wielkanocne poczynania "Ząbkowickiej kawiarenki mam"

Ola Łukasiewicz

Mecz z udziałem prezydenta miasta na rzecz 14-letniej Oli