Ciężkie brzmienia w MDK „Kazimierz”. Metalfest już w sobotę. W Sosnowcu zagrają Insidius, Krusher, Post Profession, Sceptic oraz Vader

W sobotę, 26 listopada, w Domu Kultury „Kazimierz” odbędzie się Metalfest 2022. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Vader.

Fot. Facebook/ Post Profession
Post Profession

Metalfest zorganizowany zostanie po raz trzynasty. W Domu Kultury „Kazimierz”, przy ulicy Głównej 19 w Sosnowcu, zagrają w sobotę Insidius, Krusher, Post Profession, Sceptic oraz Vader.

Gwiazdą wieczoru będzie olsztyński Vader. Zespół ma swoich fanów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Grupa wykonująca dziś muzykę z pogranicza thrash i death metalu powstała w 1983 roku w Olsztynie, a początki jej twórczości inspirowane były dokonaniami grup Judas Priest i Accept. Sytuacja zmieniła się po 1985 roku; za sprawą Slayera – polski zespół zaczął grać thrash i death metal. Vader ma dzisiaj status legendy i prekursora death metalu w Polsce.

Metalfest 2022

Wcześniej na scenie pojawią się inny zespół z Olsztyna – Insidius, Krusher, zespół z Krosna wykonujący muzykę z pogranicza metalu i rocka, sosnowiecki Post Proffesion oraz Sceptic z Krakowa, który powstał w 1994 roku jako Tormentor.

Metalfest 2022 rozpocznie się o godzinie 18. Bilety w przedsprzedaży – w cenie 50 zł dostępne są na stronie kupbilecik, a także w dniu koncertu w MDK „Kazimierz” – w cenie 60 zł.

czytaj więcej:

Weekendowe wydarzenia w Zagłębiu

Weekendowe Zagłębie

Weekend w Dąbrowie Górniczej

Co dzieje się w ten weekend w mieście?

Basen rekreacyjny w Nemo

W ferie Nemo dla uczniów za darmo. Jest jeden warunek

Zdjęcie ilustracyjne

Będzin. Miejskie lodowisko cały czas działa

Kopalnia Kultury

Nowy termin koncertu noworocznego. Co z biletami?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

Wojewódzki 30. Finał WOŚP. Koncerty, kiermasz, licytacje

Jarmark świąteczny cieszy się w Sosnowcu dużą popularnością

Jarmark Świąteczny w Sosnowcu. Znamy już termin