Ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa „Roma Antiqua” w Pałacu Mieroszewskich została przedłużona. Będzie ją można oglądać także w wakacje

Ciesząca się dużą popularnością wystawa „Roma Antiqua” w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie będzie otwarta dłużej niż początkowo planowano. Wystawę będzie można oglądać do 11 sierpnia.

W Pałacu Mieroszewskich oglądać można wystawę „Roma Antiqua”. Na ekspozycji można zapoznać się przede wszystkim z rozwiniętą rzymską wojskowością. Nie zabrakło też jednak miejsca dla kultury i religii. Wszystko to przy wykorzystaniu figurek modelarskich, dioram, rekonstrukcji oraz autentycznych eksponatów z epoki, pochodzących z prywatnej kolekcji.

– Starożytny Rzym to nie tylko wspaniała kultura, ale i potęga militarna. Trudno więc sobie wyobrazić lepsze miejsce do zaprezentowania wystawy „Roma Antiqua” niż Pałac Mieroszewskich. Tutaj bowiem, w Sali Centralnej, do dziś spoglądają na nas podobizny wybitnych wodzów starożytności: Pompejusza Wielkiego, Scypiona Afrykańskiego, Fabiusza Kunktatora i Hannibala – podkreślają organizatorzy wystawy.

Wystawa – wraz z towarzyszącymi jej wykładami prowadzonymi przez pracowników i zaproszonych gości oraz członków Stowarzyszenia Legio XIIII GMV Pro Antica, a także oprowadzaniem kuratorskim – cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic zatem dziwnego, że została przedłużona do 11 sierpnia. Jak informują organizatorzy, dla grup zorganizowanych jest możliwość zamówienia oprowadzania kuratorskiego od wtorku do piątku pod numerem telefonu 32 267 77 07, wew. 22.

Zamek w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Wielka bitwa o zamek, walki, łucznicze zmagania i targ. W Będzinie wkrótce odbędzie się jubileuszowy, XX Turniej Rycerski. Program imprezy

Autor: Redakcja

23/05/2024

Zamek w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Naukowcy zeskanują zamek w Będzinie. Dawniej bronił granic Polski przed najazdami ze... Śląska

Autor: Patryk Osadnik

25/05/2023