Chciał zadźgać znajomego nożem. Usiłowanie zabójstwa w Sosnowcu

Na jednej z ulic dzielnicy Zagórze 44-latek chciał zadźgać na śmierć swojego znajomego. Na szczęście mu się to nie udało. Teraz odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Policja Śląska
Nóż użyty do usiłowania zabójstwa, Sosnowiec

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w dzielnicy Zagórze doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami, w trakcie której jeden z nich został poważnie raniony nożem.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że 44-latek ma kilka ran ciętych i kłutych. Trafił do szpitala. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą napadu jest jego 44-letni znajomy, który podczas sprzeczki w pewnej chwili wyjął nóż i zaczął zadawać mu ciosy.

Policyjni wywiadowcy ruszyli w teren na poszukiwania napastnika i już kilka przecznic dalej zauważyli mężczyznę ze zranioną ręką i śladami krwi na ubraniu. Okazało się, że to niedoszły zabójca. Sprawca został zatrzymany.

Śledczy już na następny dzień zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator zdecydował o przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić kara nawet dożywotniego więzienia. Sąd postanowił tymczasowo aresztować 44-latka na 3 miesiące.