Charytatywny bieg w Parku Kuronia. Policjanci wspierają swojego kolegę, który uległ poważnemu wypadkowi

Sosnowieccy policjanci, wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi Piotra Habryki, pobiegli w Parku Kuronia, aby wesprzeć swojego kolegę w walce o powrót do zdrowia. Piotr Habryka to były policjant, który uległ poważnemu wypadkowi.

Policja Sosnowiec
Bieg dla Piotra Habryki

Do wypadku doszło w lutym 2019. Piotr Habryka, były policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, został potrącony na przejściu dla pieszych. Obrażenia były poważne – z powodu urazu głowy zapadł w śpiączkę. – Nie poddał się i wyszedł zwycięsko z trwającej 3 miesiące batalii o życie. Teraz walczy o powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji – informują sosnowieccy policjanci. Aby wesprzeć kolegę zorganizowali w minioną sobotę charytatywny bieg, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na rehabilitację Piotr Habryki. Warunkiem uczestnictwa było dokonanie rejestracji i wpłaty.

W sobotę w Parku Kuronia, na starcie biegu stanęli koledzy Piotra Habryki z pracy, jego rodzina i znajomi. Do puszek fundacji Rób Dobro, która opiekuje się byłym policjantem można było wrzucać datki na jego leczenie. Można było również dokonać bezpośredniego przelewu na konto Piotra Habryki prowadzone w Fundacji. Podczas biegu policjanci zainaugurowali również kampanię na rzecz pieszych.

Przykład Piotra pokazuje, że zaledwie chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Niestety, niezależnie od przebiegu zdarzenia i tego, kto ponosi za niego winę, to zwykle pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia – podkreślają policjanci, którzy przygotowali tegoroczną odsłonę kampanii pod hasłem „Noś odblaski nawet w mieście”. Przez kilka miesięcy podczas różnego rodzaju spotkań, będą przekonywać mieszkańców, że odblaski mogą uratować życie, a ich noszenie w okresie, kiedy warunki atmosferyczne są bardzo trudne i szybko zapada zmrok, jest bardzo ważne.

czytaj więcej:

Banana Boat w Sosnowcu

Banana Boat w sosnowieckiej Muszelce

Nowe przystanki autobusowe w Sosnowcu

Nowe przystanki autobusowe

Koncert Happy Big Band w Sosnowcu

Koncert Happy Big Band w Muszelce

Festiwal muzyki ska w Sosnowcu

Pierwsze edycja Sosno Ska Party 11 czerwca

Ogród deszczowy w Parku Kuronia

Ogród deszczowy w Parku im. Jacka Kuronia

Sosno Ska Party

„Sosno Ska Party" w Parku im. Jacka Kuronia

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse