CBŚP rozbiło gang narkotykowy z woj. śląskiego. Przejęto 150 kg substancji chemicznych i… kuszę z bełtami

Funkcjonariusze CBŚP jednocześnie uderzyli w kilka miejsc na terenie województwa śląskiego, gdzie produkowane były narkotyki. Zatrzymano cztery osoby. Śledczy przejęli m.in. 150 kilogramów substancji chemicznych, a także kuszę z bełtami.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach wytropili gang narkotykowy w województwie śląskim i jednocześnie uderzyli w kilka miejsc, gdzie prowadzony był nielegalny proceder.

W stodole i przylegającym do niej budynku gospodarczym na terenie powiatu zawierciańskiego zlikwidowano kompletną linię produkcyjną substancji psychotropowej 3-CMC, czyli klefedronu. Wewnątrz znaleziono kilkadziesiąt kilogramów substancji chemicznych.

- W garażu na jednej z posesji powiatu lublinieckiego funkcjonariusze znaleźli kolejne przedmioty mogące służyć do produkcji narkotyków, zabezpieczono także pojemniki z substancjami chemicznymi - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W innej miejscowości także znaleziono środki chemiczne, narkotyki, a także sztucer i naboje.

- Także na terenie powiatu lublinieckiego funkcjonariusze przejęli sześć jednostek broni palnej, a także amunicję, kuszę z bełtami oraz urządzenia i narzędzia służące do jej przerabiania - podkreśla biuro prasowe KWP.

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty

Podczas akcji funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli w sumie 150 kilogramów substancji chemicznych, z czego jedna trzecia okazała się być klefedronem. Zatrzymano czterech mężczyzn, którym Prokuratura Rejonowa w Lublińcu postawiła zarzuty związane z produkcją znacznej ilości narkotyków oraz posiadaniem broni palnej bez zezwoleń.

- Sąd Rejonowy w Lublińcu zastosował wobec jednego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodaje biuro prasowe KWP.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

W Sosnowcu dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej

Zamknięcie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu

Zatrzymani rozboj dabrowa gornicza 1

Trzej młodzi mężczyźni napadli spacerujących w Parku Hallera

Nowe hybrydowe Solarisy kursują na linii 808

Nowe, hybrydowe autobusy w Dąbrowie Górniczej. Na linii 808

Fabryka Izery w Jaworznie jpg

Wycinają drzewa i oczyszczają teren. Ma tu być fabryka Izery

20 milionów złotych na budowę łącznika

Będzie dofinansowanie dla ważnej inwestycji w mieście

Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Elita ratowników w Szczyrku. Dobry występ zespołu z Jaworzna