Burmistrz Czeladzi spotkał się z obywatelami Ukrainy. Planowane są kolejne spotkania

We wtorek 8 marca władze Czeladzi spotkały się z obywatelami Ukrainy oraz rodzinami, które się nimi opiekują. Uchodźcy otrzymali niezbędne informacje o pomocy, którą udzielić im może miasto.

UM Czeladź
Spotkanie władz Czeladzi z obywatelami Ukrainy

Spotkanie odbyło się w Kamienicy Konarzewskich. Udział w nim wziął sam burmistrz miasta – Zbigniew Szaleniec, a także zastępca burmistrza ds. społecznych – Beata Zawiła, sekretarz miasta – Dorota Bąk oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie oraz Urzędu Miasta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi.

Niezbędne informacje

Obywatele Ukrainy otrzymali informację o pomocy, którą zapewnić im może miasto. Teraz już wiedzą, gdzie mają szukać pracy, w których miejscach i na jakich zasadach otrzymają pomoc medyczną i gdzie mogą zapisać swoje pociechy do szkoły czy przedszkola.

Całe spotkanie zakończyło się bardzo sympatycznie, bowiem zmartwione twarze ukraińskich pań i ich dzieci rozchmurzyły się na chwilę, kiedy ich pociechy otrzymały w prezencie urokliwe misie, a radni klubu Wspólnie dla Czeladzi - przy mojej pomocy - wręczyli wszystkim paniom symbolicznego kwiatka i życzenia z okazji Dnia Kobiet. A ja się cieszę, że wreszcie mogłem poznać i publicznie podziękować za wielkie serca wszystkim wspaniałym czeladzkim rodzinom, które przyjęły pod swój dach ukraińskich gości – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Będzie więcej spotkań

Dzięki spotkaniu obywatele Ukrainy nie tylko otrzymali niezbędne informacje, ale mogli się wzajemnie poznać. Może łatwiej będzie im radzić sobie w tym trudnym czasie, wiedząc, że obok jest ktoś, kto przeżywa dokładnie to samo. Kolejne spotkanie planowane jest na większą skalę w przyszłym tygodniu w Kopalni Kultury. Wówczas znane będą dokładne ustawowe zasady i sposób finansowania pobytu uchodźców w Czeladzi i kraju.

czytaj więcej:

Sosnowiczanie solidaryzują się z Ukrainą

Sosnowiec solidarny z Ukrainą. Manifestacja przed UM

Transport humanitarny z Czeldzi do Żydaczowa

Czeladź wysłała transport humanitarny do Żydaczowa

Zagłębie solidarne z Ukrainą

Zagłębie organizuje weekend solidarności z Ukrainą

Rondo Praw Kobiet w Sosnowcu

Flaga Ukrainy na Rondzie Praw Kobiet w Sosnowcu

Punkt informacji dla uchodźców w Sosnowcu

W Sosnowcu powstał punkt informacji dla uchodźców z Ukrainy

Zagłębie okazuje wsparcie dla Ukrainy

Miasta Zagłębia przygotowują pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Flaga ukraińska przy urzędzie miasta w Sosnowcu

Sosnowiec jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy