"Budzimy Pszczoły" w Parku Harcerskim w Sosnowcu. Dzieci grami i zabawami przywitają pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny na Pszczelej Ścieżce w Sosnowcu. 21 marca o godzinie 10:00 w Parku Harcerskim pry ul. Ostrogórskiej odbędzie się akcja "Budzimy Pszczoły".

FB/Pszczela Ścieżka w Sosnowcu
Pszczela ścieżka w Sosnowcu

W Parku Harcerskim w ramach akcji „BeePathNet Reloaded” na drzewach rozwieszone zostaną pomalowane przez dzieci ze szkół i przedszkoli domki dla owadów. Oprócz tego nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci.

Czym jest pszczela ścieżka?

"BeePathNet Reloaded" (czyli Pszczela Ścieżka) to projekt tworzony przez URBACT Transfer i współfinansowany ze środków unijnych. Zajmuje się wyzwaniami związanymi z miejskim pszczelarstwem w zakresie środowiska miejskiego, bioróżnorodności i samowystarczalności żywnościowej. W akcji bierze udział również Sosnowiec.

Pierwszy dzień wiosny z atrakcjami

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca w Parku Harcerskim przy ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu "Budzimy Pszczoły". Dzięki wydarzeniu na drzewach zawieszone zostaną domki dla owadów. Od 10:00 do 12:15 na dzieci będą czekały zabawy i konkursy. Przy pierwszym stanowisku odbędzie się malowanie na folii - Wiosenna łąka pełna owadów. Przy drugim stanowisku zorganizowana zostanie Wiosenna Quizomania – Konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy o wiośnie (w tym o pszczołach).

Gry, zabawy i malowanie twarzy

Trzeci punkt to wiosenne zabawy animacyjne:

  • Pszczoły w ruch – biegi z przeszkodami;
  • Wiosenna sałatka owocowa – zabawa z chustą animacyjną;
  • Pasieka – dzieci łączą się w pasieki na bazie podobieństw ubioru, koloru włosów itp.;
  • Truteń – zabawa na zasadach podobnych do berka;
  • inne tego typu zabawy ruchowe.

Odbędzie się również pokaz baniek mydlanych, a na koniec dzieci będą mogły skorzystać z malowania twarzy.