Ważny krok w kierunku budowy węzła Klimontów na S1: wyłoniono firmę, która opracuje dokumentację projektową

Wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowej węzła Klimontów na drodze S1. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie prawie 4 mln złotych. To wspólna inwestycja Sosnowca i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

UM Sosnowiec
Węzeł Klimontów
– Za nami wybór najkorzystniejszej oferty na opracowanie dokumentacji projektowej. Zadanie prowadzone jest wspólnie z GDDKiA. Odpowiadać za nie będzie firma Highway. Całość przedsięwzięcia to koszt prawie 4 mln zł. Część, za którą odpowiedzialna jest gmina Sosnowiec opiewa na kwotę ponad 1,2 mln zł – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Stworzenie tego węzła jest kluczowe w kwestiach skomunikowania terenów przemysłowych przy S1 jak i obszaru Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki tej inwestycji odciążony zostanie węzeł na ul. Lenartowicza, na którym z braku innej możliwości w kierunku Tychów zawracają ciężarówki wyjeżdżające z ul. Inwestycyjnej. Ruch na ul. Traugutta i Wojska Polskiego zostanie rozładowany.

Dodajmy, że firma Highway to biuro projektowe z Gdańska, które zajmowało się ostatnio między innymi opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę DK 48 na odcinku Dęblin – Moszczanka.