Ważny krok w kierunku budowy węzła Klimontów na S1: wyłoniono firmę, która opracuje dokumentację projektową

UM Sosnowiec
Węzeł Klimontów

Wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowej węzła Klimontów na drodze S1. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie prawie 4 mln złotych. To wspólna inwestycja Sosnowca i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Za nami wybór najkorzystniejszej oferty na opracowanie dokumentacji projektowej. Zadanie prowadzone jest wspólnie z GDDKiA. Odpowiadać za nie będzie firma Highway. Całość przedsięwzięcia to koszt prawie 4 mln zł. Część, za którą odpowiedzialna jest gmina Sosnowiec opiewa na kwotę ponad 1,2 mln zł – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Stworzenie tego węzła jest kluczowe w kwestiach skomunikowania terenów przemysłowych przy S1 jak i obszaru Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki tej inwestycji odciążony zostanie węzeł na ul. Lenartowicza, na którym z braku innej możliwości w kierunku Tychów zawracają ciężarówki wyjeżdżające z ul. Inwestycyjnej. Ruch na ul. Traugutta i Wojska Polskiego zostanie rozładowany.

Dodajmy, że firma Highway to biuro projektowe z Gdańska, które zajmowało się ostatnio między innymi opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę DK 48 na odcinku Dęblin – Moszczanka.

czytaj więcej:

S1 Sosnowiec

Przetarg na przebudowę S1 i Węzeł Klimontów zagrożony

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Małgorzata Zarychta Surówka

Zmarła Małgorzata Zarychta-Surówka, radna sejmiku

Od tygodnia obowiązuje uchwała antysmogowa. Za palenie w starym piecu grozi mandat. 500 zł… dziennie

Koniec żartów. 500 zł. Dziennie. Za palenie w starym piecu

Rusza druga edycja projektu „Zagłębiowskie wsparcie na starcie”

„Zagłębiowskie wsparcie na starcie” szansą na własny biznes

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologicznego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Omikron w woj. śląskim. „Nadchodzi kolejna fala zachorowań”

Autobusy ZTM

Metropolia przejęła udziały PKM-ów. W jakim celu?