Bohaterski dzielnicowy z Sosnowca wyniósł z płonącego mieszkania psa

Dzielnicowy z Zagórza zobaczył pożar w mieszkaniu i natychmiast ruszył z pomocą. Z mieszkania sąsiadów przez balkon dostał się do środka i wyniósł psa, który dusił się dymem.

KMP Sosnowiec
Dzielnicowy z psem

Sierż. Fabian Walotek z III Komisariatu Policji w Sosnowcu w piątek, 13 maja, podczas przedpołudniowego obchodu zauważył dym, który wydobywał się z okien mieszkania na 10. piętrze jednego z bloków w dzielnicy Zagórze. Ruszył, aby sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy, ale nikt nie otworzył drzwi. Do mieszkania obok wpuścili go sąsiedzi. Wyszedł na ich balkon.

- Będąc tam zauważył, że drzwi balkonowe zadymionego mieszkania były otwarte, a ze środka słychać było dźwięki przypominające pisk lub jęk. Widząc, że w pokoju stoi dziecięce łóżeczko, postanowił przedostać się przez balustradę i wejść do płonącego mieszkania - informuje podkom. Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Okazało się, że łóżeczko było puste, ale obok skomlał przerażony pies, który dusił się dymem. Dzielnicowy zabrał go na ręce i wyniósł przez balkon do sąsiadów. Wkrótce na miejscu zjawili się strażacy, którzy weszli do środka i ugasili pożar.

- Uratowany pies zdawał się doskonale rozumieć, co się stało i był bardzo wdzięczny za udzieloną mu pomoc. Bezpiecznie i swobodnie poczuł się również w radiowozie, w którym czekał na swoich właścicieli - dodaje podkom. Sonia Kepper.

czytaj więcej:

Zatrzymany złodziej Dąbrowa Górnicza

28-latek ukradł samochód i paszport Ukraińcowi

Wybuch butli z gazem w Sosnowcu (ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE)

Wybuch butli z gazem w mieszkaniu. Mieszkańcy ewakuowani

Podejrzani o rozbój w Dąbrowie Górniczej zostali zatrzymani

Mężczyźni podejrzani o napaść na Ukraińca zatrzymani

Policjanci z Czeladzi zatrzymali 29-letniego mieszkańca Sosnowca

Napadł i okradł obywatela Ukrainy. Usłyszał już zarzuty

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Będzina

Zatrzymani za pobicie. Jeden był ścigany listem gończym

Policjanci z Sosnowca trafili na plantację konopi indyjskich

Sosnowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Miał 2,5 promila alkoholu. 44-latek z Będzina jechał pijany