Bohaterski dzielnicowy z Sosnowca wyniósł z płonącego mieszkania psa

Dzielnicowy z Zagórza zobaczył pożar w mieszkaniu i natychmiast ruszył z pomocą. Z mieszkania sąsiadów przez balkon dostał się do środka i wyniósł psa, który dusił się dymem.

KMP Sosnowiec
Dzielnicowy z psem

Sierż. Fabian Walotek z III Komisariatu Policji w Sosnowcu w piątek, 13 maja, podczas przedpołudniowego obchodu zauważył dym, który wydobywał się z okien mieszkania na 10. piętrze jednego z bloków w dzielnicy Zagórze. Ruszył, aby sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy, ale nikt nie otworzył drzwi. Do mieszkania obok wpuścili go sąsiedzi. Wyszedł na ich balkon.

- Będąc tam zauważył, że drzwi balkonowe zadymionego mieszkania były otwarte, a ze środka słychać było dźwięki przypominające pisk lub jęk. Widząc, że w pokoju stoi dziecięce łóżeczko, postanowił przedostać się przez balustradę i wejść do płonącego mieszkania - informuje podkom. Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Okazało się, że łóżeczko było puste, ale obok skomlał przerażony pies, który dusił się dymem. Dzielnicowy zabrał go na ręce i wyniósł przez balkon do sąsiadów. Wkrótce na miejscu zjawili się strażacy, którzy weszli do środka i ugasili pożar.

- Uratowany pies zdawał się doskonale rozumieć, co się stało i był bardzo wdzięczny za udzieloną mu pomoc. Bezpiecznie i swobodnie poczuł się również w radiowozie, w którym czekał na swoich właścicieli - dodaje podkom. Sonia Kepper.

czytaj więcej:

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Dachowanie na rondzie, Dąbrowa Górnicza

Wypadek w Dąbrowie Górniczej. Samochód dachował na rondzie

Policja

Siedział za stalking i znów wrócił za kratki. Też za nękanie

Pozar sosnowiec anki kowalskiej 01

Pożar wybuchł nad ranem. Palił się parterowy budynek.

Iluminacja dworca w Sosnowcu

Dworzec kolejowy w Sosnowcu otrzyma nietypowe oświetlenie

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę

Dwa napady w Sosnowcu. 47-latek obrabował sklep, ale...

Zatrzymanie podejrzanego o kradzież, Sosnowiec

Szarpali ochroniarza, bo chciał ich powstrzymać