Bobrowniki wygrały milion złotych w rządowym konkursie „Najbardziej odporna gmina”

Pixabay
Od 2 listopada można otrzymać trzecią, przypominającą szczepionkę

Bobrowniki, wieś w powiecie będzińskim, od samego początku prowadziły w rankingu szczepień w województwie śląskim. W lipcu zaszczepiona przeciw COVID-19 była tam ponad połowa mieszkańców.

Gmina zapewniła mieszkańcom własny punkt szczepień, aby ci nie musieli dojeżdżać do innych miejscowości. To i świadomość mieszkańców odnośnie ochrony przed koronawirusem, spowodowały, że odsetek zaszczepionych szybko wzrastał.

Wprowadzono również mobilne punkty szczepień w miejscach, w których mieszkańcy najczęściej przebywają. Takie punkty powstały między innymi na placu kościelnym i nad zalewem w Rogoźniku. Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach promowali szczepienia podczas organizowanych imprez. Dodatkowo wszyscy mieszkańcy zaszczepieni jako pierwsi, w wyznaczonych dniach, otrzymywali upominki.

Aktualnie w Bobrownikach zaszczepionych jest już ponad 7,4 tysiąca osób, co daje ponad 61 procent wszystkich mieszkańców gminy. Stawia to Bobrowniki na 40 miejscu w Polsce pod względem najlepiej zaszczepionych gmin i daje najlepszy wynik w województwie śląskim.

Dzięki wysokiemu odsetkowi zaszczepionych mieszkańców, gmina wygrała milion złotych w rządowym konkursie „Najbardziej Odporna Gmina”, w kategorii „małe gminy do 30 tys. mieszkańców. Wygraną w konkursie, zgodnie z regulaminem konkursu, gmina przeznaczyć musi na walkę z koronawirusem. Wójt, Małgorzata Bednarek, tę kwotę planuje przeznaczyć na zakup przystanków autobusowych z powłoką antywirusową.

czytaj więcej:

Dariusz Iskanin

Lekarz pediatra: Coraz więcej zakażeń wśród dzieci

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Nowy blok porodowy w ZCO

Porody w ZCO ze wsparciem emocjonalnym i psychologicznym

Konferencja prasowa w Sosnowcu

Lekarze z Sosnowca przyjmują pacjentów w zimnych gabinetach

Huta ArcelorMittal

Kamera monitoruje hutę od blisko roku. Jaki efekt?

Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy

Budżet 2022 przyjęty. Zbliża się koniec dużych inwestycji

Bas Tajpan, finalista programu Lego Masters, buduje z klocków makietę dworca

Zielone światło dla komunikacji miejskiej i rowerów?