Sosnowiec. Tropem Wilczym, czyli bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w marcu. Zapisy już się rozpoczęły, liczba miejsc ograniczona

Kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym w Sosnowcu odbędzie się 6 marca. Zapisy już się rozpoczęły. Warto się pospieszyć, bo wolnych jest tylko 250 miejsc.

UM Sosnowiec
Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Sosnowcu

Bieg Tropem Wilczym to wydarzenie nawiązujące do roku (1963), w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak, ps. Lalek. Oprócz promocji biegu jako formy aktywności oraz zdrowego trybu życia, organizatorzy pragną zachęcić do oddania hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Organizacja tego przedsięwzięcia ma rozpowszechniać wiedzę i podtrzymywać świadomość historyczną dotyczącą właśnie Żołnierzy Wyklętych.

Pierwszą edycję biegu zorganizowano w 2013 roku za sprawą inicjatywy pasjonatów i działaczy społecznych. Rok później do wydarzenia przyłączyli się przedstawiciele Fundacji Wolność i Demokracja. W 2015 roku wydarzenie stało się akcją ogólnopolską, a także rozpowszechnioną w zagranicznych ośrodkach w Nowym Jorku czy Sydney.

Kiedy i gdzie?

W tym roku bieg odbędzie się 6 marca o godzinie 11:00 sprzed budynku Urzędu Miasta przy al. Zwycięstwa 20. Trasa przebiegać będzie ulicami Sosnowca, a jego meta zlokalizowana będzie przy pomniku „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej”, na skrzyżowaniu ul. Orlej z ul. Nowopogońskiej, przy kościele Parafii pw. Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Zasady wzięcia udziału

Dystans Biegu Tropem Wilczym wynosi 1963 metry, a udział w nim mogą wziąć osoby powyżej 16 roku życia. Limit czasu biegu to 30 min. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapisu oraz wniesienia opłaty wpisowej w wysokości 25 zł. W ramach tej opłaty każdy bieg otrzyma numer startowy z agrafkami, medal, opiekę medyczną oraz posiłek regeneracyjny.

Limit zgłoszeń to 250 miejsc, a udziale decyduje kolejność zapisu. Zgłoszenia odbywają się online na stronie sosnowieckiego MOSiR-u.

czytaj więcej:

Gra miejska Od skrzata do olimpijczyka 89

Schoenowie, Dietlowie i szermierze w złotej erze Sosnowca

Polmaraton dabrowa gornicza 2

Półmaraton Dąbrowski 2023 już w niedzielę 16 kwietnia

Urząd Miejski w Sosnowcu

Urząd Miejski w Sosnowcu, czyli moderna nad Przemszą

Żydowska społeczność w Sosnowcu

„Prelekcja Żydowskie dziedzictwo Sosnowca” w Muzeum Saturn

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Zespół Skankan reaktywował się w 2019 roku

Zespół Skankan zagra w Mediatece. Premiera nowej płyty

MKS Dąbrowa Górnicza

Energa Basket Liga: trudne zadanie przed koszykarzami MKS