Sosnowiec. Tropem Wilczym, czyli bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w marcu. Zapisy już się rozpoczęły, liczba miejsc ograniczona

Kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym w Sosnowcu odbędzie się 6 marca. Zapisy już się rozpoczęły. Warto się pospieszyć, bo wolnych jest tylko 250 miejsc.

UM Sosnowiec
Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Sosnowcu

Bieg Tropem Wilczym to wydarzenie nawiązujące do roku (1963), w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak, ps. Lalek. Oprócz promocji biegu jako formy aktywności oraz zdrowego trybu życia, organizatorzy pragną zachęcić do oddania hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Organizacja tego przedsięwzięcia ma rozpowszechniać wiedzę i podtrzymywać świadomość historyczną dotyczącą właśnie Żołnierzy Wyklętych.

Pierwszą edycję biegu zorganizowano w 2013 roku za sprawą inicjatywy pasjonatów i działaczy społecznych. Rok później do wydarzenia przyłączyli się przedstawiciele Fundacji Wolność i Demokracja. W 2015 roku wydarzenie stało się akcją ogólnopolską, a także rozpowszechnioną w zagranicznych ośrodkach w Nowym Jorku czy Sydney.

Kiedy i gdzie?

W tym roku bieg odbędzie się 6 marca o godzinie 11:00 sprzed budynku Urzędu Miasta przy al. Zwycięstwa 20. Trasa przebiegać będzie ulicami Sosnowca, a jego meta zlokalizowana będzie przy pomniku „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej”, na skrzyżowaniu ul. Orlej z ul. Nowopogońskiej, przy kościele Parafii pw. Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Zasady wzięcia udziału

Dystans Biegu Tropem Wilczym wynosi 1963 metry, a udział w nim mogą wziąć osoby powyżej 16 roku życia. Limit czasu biegu to 30 min. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapisu oraz wniesienia opłaty wpisowej w wysokości 25 zł. W ramach tej opłaty każdy bieg otrzyma numer startowy z agrafkami, medal, opiekę medyczną oraz posiłek regeneracyjny.

Limit zgłoszeń to 250 miejsc, a udziale decyduje kolejność zapisu. Zgłoszenia odbywają się online na stronie sosnowieckiego MOSiR-u.

czytaj więcej:

Giełada minerałów sosnowiec

Giełda Minerałów Geo Expo w Sosnowcu

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec powalczą o ligowe punkty

Sportowy weekend w Sosnowcu: piłka, biegi, koszykówka...

Na starcie Biegu Walentynkowego nie zabrakło strojów Supermana

X Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej

Bieg Walentynkowy

Bieg Walentynkowy w Parku Hallera wraca po rocznej przerwie

Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Garstka niezaszczepionych wejdzie na Sylwestra z Polsatem

Mikołaj

Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie

Lampa Aladyna Ogród Świateł, Legendia, Chorzów

Nowość w Parku Śląskim. Ogród Świateł Lampa Aladyna