Bieg Tomka po dwóch latach przerwy powraca do Dąbrowy Górniczej. Udział może wziąć każdy, bez względu na wiek i sprawność

Po dwóch latach przerwy powraca Bieg Tomka w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie poświęcone jest Tomaszowi Kowalskiemu, zdobywcy Broad Peak w 2013 roku.

blogspot/magisterkowalski
Bieg Tomka

Bieg Tomka jest inicjatywą przyjaciół i rodziny Tomasza Kowalskiego, który po pierwszym w historii zimowym zdobyciu Broad Peak w 2013 roku na zawsze pozostał w górach.

Udział może wziąć każdy

W dniu urodzin Tomka, czyli 7 kwietnia po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią 6-kilometrowy bieg powraca. Trasę wyznaczono asfaltową drogą wokół Pogorii III. Pokonać ją można różnymi formami ruchu: biegiem, jazdą na rowerze lub hulajnodze, nordic walking, jazdą na wózku inwalidzkim, lub biegiem z wózkiem i dzieckiem. Po pokonanej trasie na każdego uczestnika czekać będą jabłka i babeczki pieczone przez mamę Tomka i przyjaciół.

Wydarzenie ma skłonić ludzi w każdym wieku i bez względu na sprawność fizyczną do wyjścia z domu i aktywności fizycznej. To nie tylko bieg, ale także impreza rodzinna z kawą, herbatą i grillem.

Harmonogram Biegu Tomka:

  • od godz. 17.30 – spotkanie, rejestracja, wręczenie pamiątkowych naklejek
  • godz. 18.30 – start biegu
  • ok. godz. 20.00 – 30 minutowy film o Tomku
  • po biegu: spotkanie przy poczęstunku.