Bieg charytatywny w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu: zbiórka na rehabilitację byłego policjanta

Parkrun Park Miejski, Sosnowiec
Parkrun

27 listopada w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu odbędzie się charytatywny bieg „Trzymamy Linię z Piotrkiem”. Organizowane przez Komisariat Policji IV w Sosnowcu oraz Parkrun wydarzenie organizowane jest dla pana Piotra, byłego policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który w 2019 roku został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Obecnie przechodzi przez kosztowną rehabilitację.

Piotr Habryka w lutym 2019 roku został potrącony przez samochód na pasach dla pieszych. Podczas wypadku doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Przez trzy miesiące walczył o życie. Były policjant jest w trakcie intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji

Bieg odbędzie się 27 listopada o godzinie 9:00. Miejscem spotkania jest parking przy muszli koncertowej w Parku im. Jacka Kuronia, przy ul. Armii Krajowej, gdzie też usytuowany będzie zarówno start, jak i meta. Trasa, o dystansie 5 km, przebiegać będzie alejkami parkowymi o zróżnicowanej nawierzchni. Czas na pokonanie odległości jest nieograniczony. Organizatorzy zapraszają do udziału w dogodnej dla każdego formie. Bieg ukończyć można biegnąc, truchtając lub maszerując.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zarejestrowania się pod tym linkiem. Po rejestracji otrzyma swój indywidualny kod, który należy zapamiętać - dzięki niemu pozna swój wynik po ukończeniu trasy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Będzie natomiast możliwość wsparcia leczenia byłego policjanta; na datki czekać będą przygotowane puszki. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie byłego policjanta.

Parkrun Park Miejski, Sosnowiec

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Wotore zdjęcie główne

Gdzie rozegrano pierwsze walki na gołe pięści?

W 2021 roku w Dąbrowie Górniczej urodziło się 508 dzieci

Jakie imiona dostały dzieci w 2021 roku? Zuzia, Kuba i...

Koronawirus mutuje

Pandemia. Pierwszy przypadek gryporony potwierdzony. Co to?

Szczepienia przeciw COVID-19

Służba zdrowia musi się zaszczepić do 1 marca 2022 r.

Pierwsza operacja kręgosłupa w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zakończyła się sukcesem

Pierwsza operacja kręgosłupa w sosnowieckim szpitalu

Mikołajki potrwają dwa dni

Mikołajki w Czeladzi już w weekend. Co nas czeka?