Bieg charytatywny w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu: zbiórka na rehabilitację byłego policjanta

27 listopada w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu odbędzie się charytatywny bieg „Trzymamy Linię z Piotrkiem”. Organizowane przez Komisariat Policji IV w Sosnowcu oraz Parkrun wydarzenie organizowane jest dla pana Piotra, byłego policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który w 2019 roku został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Obecnie przechodzi przez kosztowną rehabilitację.

Parkrun Park Miejski, Sosnowiec
Parkrun

Piotr Habryka w lutym 2019 roku został potrącony przez samochód na pasach dla pieszych. Podczas wypadku doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Przez trzy miesiące walczył o życie. Były policjant jest w trakcie intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji

Bieg odbędzie się 27 listopada o godzinie 9:00. Miejscem spotkania jest parking przy muszli koncertowej w Parku im. Jacka Kuronia, przy ul. Armii Krajowej, gdzie też usytuowany będzie zarówno start, jak i meta. Trasa, o dystansie 5 km, przebiegać będzie alejkami parkowymi o zróżnicowanej nawierzchni. Czas na pokonanie odległości jest nieograniczony. Organizatorzy zapraszają do udziału w dogodnej dla każdego formie. Bieg ukończyć można biegnąc, truchtając lub maszerując.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zarejestrowania się pod tym linkiem. Po rejestracji otrzyma swój indywidualny kod, który należy zapamiętać - dzięki niemu pozna swój wynik po ukończeniu trasy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Będzie natomiast możliwość wsparcia leczenia byłego policjanta; na datki czekać będą przygotowane puszki. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie byłego policjanta.

Parkrun Park Miejski, Sosnowiec