Bezpłatny numer 987 uruchomiony, a policja przypomina: Bezdomnym pomóc może każdy

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie – przypominają policjanci. Jak co roku, 1 listopada został uruchomiony całodobowy, bezpłatny numer 987.

Pixabay
Policja

W okresie jesienno-zimowym wiele osób umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Pomimo pięknej aury za oknem musimy pamiętać, że może ona niedługo się zmienić. Mundurowi każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia – podkreślają funkcjonariusze.

Jak co roku, od 1 listopada do 31 marca, działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego. – Pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – informują policjanci. – Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Dodajmy, że informacje o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – trzeba wybrać kategorię „bezdomność”.

czytaj więcej:

Pijana matka

Sosnowiec. Pijana matka chciała odebrać syna z przedszkola

Sosnowiec. Ubranie zmarłego mężczyzny

W Sosnowcu znaleziono niezidentyfikowane zwłoki

Rozbój na stacji benzynowej, Siewierz

Rozbój na stacji benzynowej w Siewierzu

Railway tracks g6b3ae4f3b 1920

Jaworzno. Śmiertelne potrącenie na szlaku kolejowym

Policjanci z Sosnowca zaopiekowali się błąkającym się po ulicach psem

Policjanci z Sosnowca nie bali się dużego psa. Złapali go

Zapis z wideorejestratora

2500 zł mandatu dla pirata drogowego w Siewierzu

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią