Bezpłatna projekcja filmu (Nie)znajomi w Zagłębiowskiej Mediatece. Główną rolę zagrał w nim Łukasz Simlat

W Sosnowcu przy ulicy Kościelnej odbędzie się bezpłatna projekcja filmu (Nie)znajomi, w którym jedną z głównych ról zagrał sosnowiczanin Łukasz Simlat. Pierwsza część wydarzenia miała miejsce 15 października, kiedy to publiczność mogła spotkać się z aktorem.

Zagłębiowska Mediateka
Łukasz Simlat Sosnowiec

W poniedziałek, 17 października o godzinie 18 w Zagłębiowskiej Mediatece odbędzie się projekcja filmu pod nazwą (Nie)znajomi. Jedna z głównych ról przypadła sosnowiczaninowi - Łukaszowi Simlatowi. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach obchodów 120-lecia miasta Sosnowiec.

- W poniedziałek 17 października 2022 o godz. 18.00 odbędzie się specjalny pokaz filmu "(Nie)znajomi", w którym Łukasz Simlat zagrał jedną z głównych ról. Wstęp wolny - zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu.

Kim jest Łukasz Simlat?

Urodził się w 1977 roku w Sosnowcu. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater. Przez dwa lata uczęszczał do studia aktorskiego ART-PLAY Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. W 2000 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie, a następnie występował gościnnie w kilku teatrach. Jego dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone.

Krytycy podkreślają bogactwo środków artystycznych, jakie potrafi wydobyć i zastosować w kreowaniu różnych – często zupełnie kontrastowych – postaci. W telewizji pojawił się za sprawą epizodycznej roli w serialu "Dom" (2000). Przez jakiś czas grał epizody. Na ekranach kin zadebiutował w 2003 r. rolą Jacka w nagrodzonej Złotym Lwem "Warszawie" Dariusza Gajewskiego. Na planie drugiej części "Bożej podszewki" dostrzegła go reżyserka Izabella Cywińska i powierzyła mu rolę Arka w "Kochankach z Marony" (2005).

Zagrał dotąd w kilkudziesięciu filmach i serialach. Wielką popularność przyniosła mu kultowa rola Adama Turka w serialu "BrzydUla". Jest laureatem licznych prestiżowych nagród filmowych, m.in. Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor.