Będzińskie szkoły włączyły się w ogólnopolski program edukacyjny. Zbierają zużyte telefony i baterie

Niedawno zaczął się rok szkolny, a uczniowie już postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na zasadach zdrowej rywalizacji konkurują między szkołami w tym, kto jest bardziej eko.

Pixabay
Zużyte baterie

Ogólnopolski program edukacyjny „Zbieraj baterie i telefony” realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Włącz Eco Wyobraźnię”. Kampania powstała na skutek niepokojących danych o stanie środowiska naturalnego ulegającego degradacji przez wzrost ilości odpadów i nadmiernego zużycia zasobów naturalnych. Podobnie projekt Planeta Ma Znaczenie, w ramach którego T-Mobile wraz z Fundacją Nasza Ziemia oraz organizacja odzysku Biosystem chcą zwrócić młodym ludziom uwagę na problem nieodpowiedniego recyklingu sprzętów elektronicznych, takich jak smartfony – wyjaśniają będzińscy urzędnicy.

Uczniowie jednak wiedzą, że prócz nagród mogą dzięki temu uzyskać coś znacznie cenniejszego. Świadomość, że razem dbają o wspólne dobro jakim jest nasza planeta. Dlatego tak licznie włączyli się do działań proekologicznych.

Prawie wszystkie podstawówki chętnie „włączyły eco wyobraźnię” uczestnicząc w dwóch akcjach ekologicznych mających na celu prawidłową segregację i utylizację telefonów komórkowych i baterii. Do 22 grudnia 2022 roku szkoły podstawowe nr 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 13 zbierają zużyte telefony walcząc o nagrody, natomiast do końca roku szkolnego uczniowie mogą przynosić stare i niepotrzebne baterie, które umieszczane są w specjalnych pojemnikach ustawionych na terenie szkół – dodają urzędnicy.

Zwycięzcy otrzymają multimedialne klasy językowe, zestawy gier planszowych i smartfloory. Choć tak naprawdę w tym wypadku wszyscy, którzy włączyli się do akcji dbania o środowisko, są już wygrani.